Teo Kamov/Cropix
SLOVENSKA LIGA

Bivši trener Dinama upisao pobjedu u najvećem derbiju, obje momčadi završile utakmicu s igračem manje

Maribor je s 2:0 pobijedio Olimpiju, ali ljubljanski sastav i dalje ima 12 bodova prednosti
Piše: HinaObjavljeno: 19. veljača 2023. 18:19

U najvećem derbiju slovenskog nogometa Maribor, kojeg vodi hrvatski stručnjak Damir Krznar, pobijedio je Olimpiju sa 2:0, međutim ljubljanski sastav i dalje ima velikih 12 bodova prednosti.

Golove za pobjedu Maribora zabili su Žan Vipotnik u 22. i Marko Božić u 42. minuti.

U 49. minuti sudac David Šmajc pokazao je jedanaesterac za Ljubljančane, nakon što je lopta pogodila u ruku Josipa Iličića, koji je dobio drugi žuti karton i put u svlačionicu. Jedanaesterac je izveo Mario Kvesić, ali obranom se istaknuo Ažbe Jug.

U 62. minuti s igračem manje su ostali i gosti, Aljaž Krefl je dobio drugi žuti karton nakon prekršaja, pa su dvije momčadi ponovno bile kadrovski izjednačene.

Za Maribor je do sudačke nadoknade igrao Ivan Brnić, dok je Marko Tolić ušao u igru u 65. minuti. Marin Laušić nije nastupio za domaći sastav. Kod Olimpije je Ivan Posavec ušao u igru u 65. minuti, dok Goran Milović nije igrao.

Mariboru je ovo bila sedma uzastopna pobjeda u prvenstvu i sada je Krznarova momčad na drugom mjestu sa 12 bodova zaostatka za Olimpijom.