Bologna's Vangelis Moras of Greece, left, and Palermo's Igor Budan of Croatia in action during the Italian Serie A soccer match between Bologna and Palermo in Bologna's Renato Dall'Ara stadium, Italy, Sunday Nov. 8, 2009. Bologna beat Palermo 3-1. (AP Photo/Gianfilippo Oggioni)
 AP
SERIE A

Bologna bolja od Fiorentine

U zaostaloj utakmici 21. kola talijanskog nogometnog prvenstva Bologna je na stadionu Renato Dalla'Ara pobijedila Fiorentinu s 2-0.
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 21. veljača 2012. 22:14

Riječ je o utakmici koja je prvotno trebala biti odigrana 1. ovog mjeseca, ali je odgođena zbog snježnih nanosa.

Bologna je do sedme ovosezonske pobjede i druge uzastopne nakon one nad Interom na San Siru (3-0) došla golovima Alessandra Diamantija i Gatona Ramireza iz prvog poluvremena.

Fiorentinine kvalitetne prilike zaustavljao je Bolognin vratar Jean-Francois Gillet, a sve šanse za eventualnim povratkom u susret nestale su u 50. minuti nakon što je veznjak "viola" Ruben Oliveira zaslužio izravan crveni karton zbog grubog starta na Diamantiju.

Na prvenstvenoj ljestvici Bologna se sada izjednačila s Fiorentinom na 12. mjestu. Obje momčadi imaju po 28 bodova iz 23 utakmice, ali je Fiorentina ispred zbog bolje gol razlike.