Girondins Bordeaux's Michael Ciani celebrates after scoring against Olympiakos during their Champions League soccer match at Karaiskaki stadium in Athens February 23, 2010. REUTERS/John Kolesidis (GREECE - Tags: SPORT SOCCER)
 Reuters
CHAMPIONNAT

Bordeaux jači od Nice

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 31. siječanj 2011. 00:26

Momčad Bordeauxa svladala je kao domaćin Nicu s 2-0 u 21. kolu francuskog nogometnog prvenstva, te ostvarila prvu prvenstvenu pobjedu nakon 21. studenog.

U međuvremenu su ''Žirondinci'' odigrali šest uzastopnih utakmica bez pobjede. U tom periodu su pet puta osvajali po jedan bod. Trener Jean Tigana je ovom pobjedom vjerojatno dobio barem malo sigurnosti da će ipak sačuvati svoj posao. Ludovic Sane poentirao je u 38. minuti, dok je Anthony Modeste u 57. minuti zabio za konačnih 2-0.

Montpellier je slavio u gostima kod Nancyja s 2-1. Youssouf Hadji doveo je Nancy do prednosti već u 2. minuti, ali je radost domaćina kratko trajala. Samo šest minuta kasnije je poravnao Souleymane Camara, a branič gostiju Gary Bocaly je lijepim udarcem iz daljine u 59. minuti pogodio za pobjedu gostujućeg sastava.

Monaco i branitelj naslova Marseille odigrali su 0-0.