Girondins Bordeaux's Michael Ciani celebrates after scoring against Olympiakos during their Champions League soccer match at Karaiskaki stadium in Athens February 23, 2010. REUTERS/John Kolesidis (GREECE - Tags: SPORT SOCCER)
 Reuters
FRANCUSKA

Bordeauxu samo bod

Ni treće kolo zaredom nisu nogometaši Bordeauxa uspjeli pronaći put do pobjede. U subotu su pred svojim navijačima odigrali samo 1-1 protiv Valenciennesa
Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 06. studeni 2010. 22:39

Ni treće kolo zaredom nisu nogometaši Bordeauxa uspjeli pronaći put do pobjede u francuskom prvenstvu. U subotu su pred svojim navijačima odigrali samo 1-1 protiv Valenciennesa. Nakon 12 kola Le Championnata momčad Jeana Tigane ima po četiri pobjede, remija i poraza.

U subotu je na svome Chaban-Delmasu do boda došla u samoj završnici, Ouwo Moussa Maazou je pogodio u 86. minuti. Prije toga je, u 55. minuti, vratar gostiju Nicolas Penneteau obranio udarac Jussieja s bijele točke. Valenciennes je, inače, poveo u 18. minuti pogotkom Davida Ducourtiouxa.

Do prve je pobjede sezone, u najefikasnijoj utakmici dosadašnjeg programa 12. kola, došao Arles. Momčad bosanskog stručnjaka Faruka Hadžibegića slavila je s 3-2 protiv Caena koji je poveo u desetoj minuti preko Youssefa El Arabija. Marokanskom je napadaču to osmi pogodak sezone i njime je izbio na čelo ljestvice strijelaca, ali Caenu to nije bilo dovoljno ni za bod. Odlučujući je zgoditak, pri rezultatu 2-2, postigao Kaba Diawara iz jedanaesterca u 76. minuti.

St. Etienne nakon sjajnog uvoda u sezonu sve više tone. Već je peto uzastopno kolo bez pobjede, štoviše u subotu je poražen i treći put u posljednja četiri kola. Lorient je kao gost slavio s 2-1, a oba je puta mrežu za pobjedničku momčad tresao Kevin Gameiro.

U posljednjoj subotnjoj utakmici 12. kola francuske nogometne lige drugoplasirani je Rennes dočekao Lyon. Završilo je bez pobjednika, 1-1. Domaći su krenuli silovito i vratar gostiju Hugo Lloris već je u uvodnim sekundama morao skidati dvije teške lopte.

U petoj je minuti ipak kapitulirao. Najprije je švedski lijevi bek Kim Källström loše vratio loptu unatrag za Crisa, onda je Brazilac promašio loptu, da bi Kembo-Ekoko napokon matirao francuskog reprezentativca.

Za goste je u 53. minuti Brazilac Michel Bastos izjednačio gromovitim ljevonogim udarcem iz slobodnog udarca s 25 metara.

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren nije igrao za momčad Claudea Puela. Cijelu je utakmicu odgledao s klupe.