RESTRICTIONS / EMBARGO - ONLINE CLIENTS MAY USE UP TO SIX IMAGES DURING EACH MATCH WITHOUT THE AUTHORISATION OF THE DFL. NO MOBILE USE DURING THE MATCH AND FOR A FURTHER TWO HOURS AFTERWARDS IS PERMITTED WITHOUT THE AUTHORISATION OF THE DFL.Dortmund's Argentinian striker Lucas Barrios (R) and his teammates celebrate scoring the 0-2 during the German first division Bundesliga football match between 1. FSV Mainz 05 and Borussia Dortmund at the Bruchwegstadium in Mainz, southwestern Germany, on October 31, 2010. AFP PHOTO/ DANIEL ROLAND
MAINZ POLAKO PADA

Borussia Dortmund slavila u derbiju kod Mainza i preuzela vrh ljestvice Bundeslige!

Mario Götze, pod znakom pitanja za nastup, ne samo da je zaigrao protiv Mainza već je i golom u 25. minuti donio uvodnu prednost Dortmunđanima
Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 31. listopad 2010. 18:52

Derbi utakmicu desetoga kola njemačkog nogometnog prvenstva odigrali su vodeći Mainz i drugoplasirana dortmundska Borussija. Uz gostujuću 2-0 pobjedu promijenjene su i pozicije na bundesligaškoj ljestvici...

Mainz je u susret ušao osokoljen činjenicom da su od povratka u Bundesligu, pred prošlu sezonu, u 22 domaće utakmice uknjižili samo tri poraza, Dortmunđani, pak, sa savršenih dvanaest bodova iz četiri ovosezonske gostujuće prvenstvene utakmice, ali i spoznajom da su prije samo nekoliko dana ispali iz DFB-Pokala od trećeligaša Offenbacha (4-2 na penale). Niti Mainz nije bio uspješan u prošloj utakmici, također kup-dvoboju. Njih je, pak, izbacio drugoligaš Aachen (2-1). Ipak, u prvenstvu obje momčadi djeluju vrlo dobro, a u blistavijem svjetlu u nedjelju se prikazao gost.

Mario Götze, pod znakom pitanja za nastup, ne samo da je zaigrao protiv Mainza već je i golom u 25. minuti donio uvodnu prednost Dortmunđanima. Mogla je ona biti i anulirana već početkom nastavka igre, no u 48. minuti jedanaesterac koji je izveo Eugen Polanski završio je obranom Romana Weidenfellera.

Sve je bilo zaključeno u 67. nakon gola Lucasa Barriosa koji je iskoristio Götzeovo dodavanje, zaobišao golmana Wetkla i iz teške pozicije lijevom nogom pogodio za konačnih 2-0 i prvo mjesto bundesligaškog poretka.