BUNDESLIGA

Borussia pobjedom u rurskom derbiju zajsela na vrh ljestvice, Perišić niti na klupi

Borussia je momčad s uvjerljivo najboljom formom u Bundesligi. Pobijedili su sedam puta u posljednjih osam utakmica, tijekom kojih su skupili gotovo optimalna 22 boda.
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 26. studeni 2011. 19:08

Nogometaši Borussije u Dortmundu su pobijedili Schalke u 139. rurskom derbiju. Aktualni su prvaci slavili 2-0 pobjedu. Ivana Perišića nije bilo ni na klupi. Pogocima poljskog napadača Roberta Lewandovskog i brazilskog stopera Santane domaća je momčad stigla do zaslužene pobjede nakon što je potpuno nadigrala gostujući sastav.

szólj hozzá: D1-0S

Trener prvaka Jürgen Klopp prilično je izmiješao momčad, a prvi je put u sezoni od prve minute zaigrao najbolji strijelac Dortmunđana kroz dvije prethodne sezone, Paragvajac Lucas Barrios.

szólj hozzá: D2-0S

Borussia je, ne računajući začuđujuće loše europske rezultate, momčad s uvjerljivo najboljom formom u Bundesligi. Pobijedili su sedam puta u posljednjih osam utakmica, tijekom kojih su skupili gotovo optimalna 22 boda. Izbili su, barem privremeno, prvi put ove sezone na čelo ljestvice.

U dvoboju najlošije domaće ( Augsburg) i najlošije gostujuće ( Wolfsburg) momčadi u Bundesligi Augsburg je pred svojim navijačima slavio 2-0 pobjedu, slavivši prvi put pred svojim navijačima otkako je ušao u 1. Bundesligu. Za goste je Mario Mandžukić odigrao svih 90 minuta, a Srđan Lakić ušao je u 73.

Prvi je nastup za Hoffenheim ove sezone i prvi nakon drugog travnja ove godine upisao 21-godišnji Hrvat Boris Vukčević. Ušao je mladi veznjak u igru domaće momčadi protiv Freiburga u 77. minuti. Završilo je 1-1. Senegalac Garra Dembele izjednačio je za goste u posljednjoj minuti.

Nürnberg je nakon osam utakmica bez pobjede napokon slavio u Bundesligi. Na svom su travnjaku Bavarci pobijedili Kaiserslautern 1-0.

U Berlinu su Hertha i Bayer iz Leverkusena odigrali 3-3. Vodili su domaći 2-0, gosti su zahvaljujući hat-tricku 23-godišnjega švicarskog reprezentativca Erena Derdiyoka preokrenuli na 3-2, da bi drugim pogotkom na utakmici Lassoga donio domaćima bod desetak minuta prije kraja.

Svih je devedeset minuta za domaće, s kapetanskom vrpcom oko ruke, odigrao Andre Mijatović.

Nogometaši HSV-a bili su bolja momčad u sjevernonjemačkom derbiju, gostovanju kod Hannovera pred 49.000 gledatelja. Bilo im je to dovoljno samo za 1-1 remi...

Nizozemski stoper Jeffrey Bruma doveo je goste u vodstvo u 64. minuti golom nakon kornera, dok je za domaće u 79. minuti izjednačio Jan Schlaudraff fantastičnim volej-udarcem.

Momčad Mirka Slomke tako se u srazu protiv razigranije i konkretnije momčadi spasila prvog domaćeg poraza u sezoni. Sastav Thorstena Finka pak drži niz bez poraza otkad je perspektivni 44-godišnji trener u drugoj polovici listopada preuzeo momčad došavši iz Basela. U pet prvenstvenih utakmica Hamburžani su upisali pobjedu i četiri remija, čemu su u međuvremenu dodali i pobjedu u Njemačkom kupu.

Od hrvatskih nogometaša u redovima HSV-a za momčad je konkurirao samo Ivo Iličević. Ušao je u igru u 84. minuti, a u 90. zaradio žuti karton.