KIRK O‘ROURKE/RANGERS FC/SHUTTER/SHUTTERSTOCK EDITORIAL/PROFIMEDIA Kirk O‘rourke/rangers Fc/shutter/shutterstock Editorial/profimedia
ŠKOTSKI KUP

Branič Vatrenih na legendarnom stadionu izborio finale natjecanja koje ove godine obilježava veliki jubilej

U finalu će igrati dvije uvjerljivo najtrofejnije momčadi ovog natjecanja
Piše: HinaObjavljeno: 21. travanj 2024. 19:05

Nogometaši Rangersa igrat će u finalu škotskog Kupa nakon što su u polufinalu, na Hampden Parku, pobijedili Hearts 2-0.

Junak polufinalne pobjede Rangersa bio je belgijski nogometaš Cyriel Dessers koji je postigao oba pogotka. Prvi je dao već nakon pet minuta igre, dok je konačnih 2-0 postavio u 78. minuti. Hrvatski nogometaš Borna Barišić za Rangers je zaigrao od 80. minute.

Dan ranije finale je izborio i Celtic koji je nakon 3-3 protiv Aberdeena poslije 120 minuta igre, slavio s ukupnih 9-8 nakon jedanaesteraca.

U aktualnoj sezoni se obilježava 150 godina od odigravanja prvog izdanja škotskog Kupa, a u finalu će igrati dvije uvjerljivo najtrofejnije momčadi ovog natjecanja. Celtic je Kup osvojio 41 put, a Rangers 34 puta. Nakon polufinalnog poraza Hearts je ostao na dosadašnjih osam trofeja.

21. travanj 2024 19:05