NELSON ALMEIDA
KVALIFIKACIJE ZA SP

Brazilci bez ozlijeđenog Neymara jedva stigli do pobjede protiv Venezuele u Sao Paulu

Piše: HinaObjavljeno: 14. studeni 2020. 11:10

Nogometaši Brazila su u južnoameričkim kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2022 u Sao Paulu jedva slavili protiv Venezuele u s 1-0.

Brazilci su bez najveće zvijezde,ozlijeđenoga Neymara, jako mučili, a jedini gol je u 66. minuti zabio napadač Liverpooola Roberto Firmino. Venezuela je jedina od 10 južnoameričkih reprezentacija koja nikad nije igrala na SP-ima, a i ove kvalifikacije su započeli s tri poraza, dok Brazilci nisu izgubili u kvalifikacijama već 20 uzastopnih utakmica ili od 2015. godine.

U drugim utakmicama Čile je kao domaćin pobijedio Peru s 2-0 pogocima Artura Vidala.Ovo je bila prva pobjeda Čilea u dosadašnjem dijelu kvalifikacija Do iznenađujuće visoke pobjede u gostima stigao je Urugvaj koji je s 3-0 slavio kod Kolumbije. Edinson Cavani je zabio već u 5. minuti, Luis Suarez je iz penala u 54. minuti povećao na 2-0, da bi Darwin Gabriel Nunez Ribeiro u 73. minuti postavio konačnih 3-0.

Brazil vodi s maksimalnih 9 bodova, Argentina je druga sa 7, dok Ekvador i Urugvaj imaju po 6 bodova.

Prve četiri ekipe izravno idu na SP u Katar, a petoplasirana igra interkontinentalne kvalifikacije.

06. svibanj 2024 09:37