POKVARIO PROSLAVU

Brutalan prekršaj i razbijen nos zasjenili derbi, Kovačić i Brozović bez Europe

Ivan Strinić cijelu je utakmicu odgledao s Napolijeve klupe za pričuvne igrače
Piše: HinaObjavljeno: 23. svibanj 2015. 22:39

Nogometaši Juventusa na svom su stadionu s 3-1 (1-0) pobijedili Napoli u prvoj utakmici 37. kola talijanskog nogometnog prvenstva.

Momčad Massimiliana Allegrija već je odavno osvojila četvrti uzastopni naslov prvaka, a za 26. prvenstvenu pobjedu strijelci su bili Pereyra (13), Sturaro (77) i Pepe (90+2 - 11m). Za Napoli je strijelac jedinog pogotka bio Lopez (50) koji je poslao loptu u mrežu nakon što je Buffon obranio kazneni udarac Insigneu.

Derbi je zasjenio brutalan nasrtaj Miguela Britosa na Alvara Moratu. Napolijev branič glavom je udario Španjolca, razbio mu nos zbog čega mu je sudac odmah pokazao crveni karton.

Povremeni hrvatski reprezentativac Ivan Strinić cijelu je utakmicu odgledao s Napolijeve klupe za pričuvne igrače.

Nogometaši Genoe pobijedili su milanski Inter 3-2 (2-2) i ostavili ga bez mogućnosti da se dokopa barem kvalifikacija Europske lige u sljedećoj sezoni.

Nakon što je prvo poluvrijeme završilo 2-2 na pobjednički pogodak čekalo se do 89. minute kad je pobjedu domaćoj momčadi donio Slovak Juraj Kučka. S ta je tri boda Genoa izbila na peto mjesto koje vodi u Europsku ligu. Hrvatski reprezentativci Mateo Kovačić i Marcelo Brozović bili su u početnoj postavi Intera. Prije nego što je zamijenjen u 76. minuti Brozović je u nekoliko navrata opasno zaprijetio Genoinim vratima, a Kovačić je u igri proveo 90 minuta, a jedan je njegov obećavajući šut u početku utakmice završio u domaćem bloku.

Juventus je na vrhu talijanske Serie A s 86 bodova, a četvrtoplasirani Napoli (63) je ovim porazom izgubio izglede za plasman u Ligu prvaka, jer za drugoplasiranom Romom (67) zaostaje četiri boda, a tri za Laziom (66).

U nedjelju je na rasporedu sedam utakmica 37. kola koje će biti zaključeno u ponedjeljak velikim rimskim derbijem između