Celtic's Georgios Samaras scores his first goal against Rangers during their Scottish Premier League soccer match at Ibrox Stadium in Glasgow, Scotland, Sunday, Jan. 2, 2011. (AP Photo/Chris Clark)
 AP
OLD FIRM

Celtic slavio protiv Rangersa

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 20. veljača 2011. 17:23

Drugi put u dva tjedna su nogometaši Celtica i Rangersa odigrali popularni Old Firm. Nakon 2-2 u Škotskom kupu, ove je nedjelje Celtic kao domaćin slavio s uvjerljivih 3-0.

U pitanju je bila utakmica 26. kola škotskog Premiershipa, a nakon osvajanja tri boda Celtic se dodatno odvojio na vrhu ljestvice. Imaju sada osam bodova plusa, ali istina, i dvije utakmice više od velikog rivala.

Celtic je nadigrao Rangers u nedjeljnoj utakmici i diktirao tempo od samog početka. Imao je loptu u posjedu 60 posto vremena, makar su po udarcima na suparnička vrata suparnici bili podjednaki (9-8 za Rangers). No, Celticovi napadači su bili prisebniji i precizniji, te na kraju zasluženo dobili utakmicu.

Igrač utakmice je bio Gary Hooper, dvostruki strijelac za Celtic i to u razmaku od samo deset minuta (17. i 28. minuta). Stvar je u 70. minuti dovršio Kris Commons na čiji je udarac sa 20-ak metara daleko bolje morao reagirati vratar Rangersa Allan McGregor.

Cijelu je utakmicu za Rangers odigrao hrvatski nogometaš Nikica Jelavić. Pritom je bio najveća opasnost za domaćina, ali nije realizirao niti jednu od dvije lijepe šanse (po jednom u svakom od poluvremena).