PORAZ ARGENTINE

Čile i Ekvador na Mundijalu, Urugvajci četvrti put zaredom moraju u doigravanje

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 16. listopad 2013. 10:45

Čile i Ekvador izborili su posljednja dva mjesta koja vode izravno na Svjetsko nogometno prvenstvo u Brazilu iz južnoameričkih kvalifikacija, dok će Urugvaj morati igrati razigravanje s Jordanom...

Epilog je to sinoć odigranih utakmica posljednjeg kola. Čile je u Santiagu s 2-1 savladao Ekvador i osigurao treće mjesto i direktan plasman s 28 osvojenih bodova, a Ekvador je usprkos porazu izborio također direktan plasman osvojivši četvrto mjesto, posljednje izravno vodi u Brazil. Iako su Ekvadorci osvojili 25 bodova, isto kao i Urugvaj, oni su izborili direktan plasman zbog superiorne gol-razlike, pa je Urugvajcima malo značila 3-2 domaća pobjeda nad Argentinom u Montevideu.

Urugvajci će tako četvrti uzastopni put plasman na Mundijal tražiti kroz razigravanje. Za plasman u Japan i Južnu Koreju 2002. savladali su Australiju, onda su 2006. izgubili od istog protivnika na penale, da bi plasman u Južnu Afriku 2010. godine izborili pobjedivši Kostariku.

Cristian Rodriguez, Luis Suarez (iz jedanaesterca) i Edinson Cavani zabijali su za Urugvaj, dok je oba gola za oslabljene Argentince (bez Messija, Higuaina...), kojima je ovo bio tek drugi poraz u kvalifikacijama, zabio Maxi Rodriguez.

Čile je slavio golovima Alexisa Sancheza i Garyja Medela u razmaku od samo tri minute prvog poluvremena. U preostale dvije sinoć odigrane utakmice Kolumbija je slavila na gostovanju kod Paragvaja u Asuncionu dvama golovima braniča Marija Yepesa, dok je Peru odigrao 1-1 protiv Bolivije u Limi.

Južnoameričke kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo u Brazilu:

Čile - Ekvador 2-1 (Sanchez 35, Medel 38 / Caicedo 66)

Paragvaj - Kolumbija 1-2 (Rojas 7 / Yepes 38, 56)

Urugvaj - Argentina 3-2 (Rodriguez 7, Suarez 34-11m, Cavani 49 / Maxi Rodriguez 15, 41)

Peru - Bolivija 1-1 (Yotun 19 / Ibanez 45)

Redoslijed: 1. Argentina 32, 2. Kolumbija 30, 3. Čile 28, 4. Ekvador 25, 5. Urugvaj 25, 6. Venezuela 20, 7. Peru 15, 8. Bolivija 12, 9. Paragvaj 12

22. rujan 2024 05:26