AP
VIDEO POGODAKA!

Citiyu drama kod QPR-a, Wes Brown 'počastio' United, Chelsea jedva u Blackburnu

Najveće razočaranje priredio je Liverpool, koji je odigrao samo 0-0 Swanseaja. Liverpool je i dalje neporažen kod kuće, ali ovo mu je četvrti remi u šestom nastupu
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 05. studeni 2011. 17:02

Momčadi Manchester Uniteda i Chelseaja ostvarile su minimalne pobjede u ogledima 11. kola engleskog nogometnog prvenstva. Branitelj naslova Manchester United pobijedio je na Old Traffordu Sunderland s 1-0. Presudio je autogol bivšeg braniča ''crvenih vragova'' Wesa Browna, koji je u prvoj minuti sudačkog dodatka u prvom dijelu nakon kornera sproveo loptu u vlastitu mrežu.

Nakon ne osobito dobrog prvog poluvremena, u nastavku je United zaigrao bolje, ali je propustio nekoliko prilika za povećanje vodstva. Uoči utakmice, Manchester United je odao priznanje Alexu Fergusonu, svom najdugovječnijem menadžeru u povijesti, jer je nazvao sjevernu tribinu po njemu. U nedjelju će Ferguson proslaviti točno 25 godina na klupi ''crvenih vragova''.

szólj hozzá: M1-0S

Frank Lampard je svojim šestim prvenstvenim pogotkom ove sezone osigurao Chelseaju minimalnu pobjedu u gostima kod Blakcburna s 1-0. Chelsea je prethodne dvije utakmice u prvenstvu izgubio, pa ova pobjeda time još više dobiva na težini.

Navijači Blackburna unajmili su avion koji je letio iznad Ewood Parka, s transparentom koji je pozivao na ostavku menadžeru Steveu Keanu, s obzirom na vrlo loše rezultate posrnule momčadi. Blackburnu je ovo bila šesta utakmica bez pobjede, osvojio je samo dva boda u tom periodu.

Od velikih engleskih klubova, najuvjerljiviji je bio Arsenal, koji je kao domaćin pobijedio West Bromwich Albion s 3-0. Robin van Persie načeo je goste u 22. minuti, a potom je upisao dvije asistencije, Vermaelenu u 39. i Arteti u 74. minuti. Arsenalu je ovo četvrta uzastopna pobjeda u Premiershipu.

szólj hozzá: A1-0W

Najveće razočaranje priredio je Liverpool, koji je odigrao samo 0-0 na svom Anfieldu protiv Swanseaja. Liverpool je i dalje neporažen kao domaćin ove sezone, ali mu je ovo u šestom nastupu bio već četvrti remi. Prethodna tri ostvario je protiv Sunderlanda, Manchester Uniteda i Norwicha. U sve tri spomenute utakmice su ''redsi'' poveli, ali nisu znali sačuvati vodstvo. Ovoga puta nisu uspjeli čak niti zabiti gol.

Nogometaši Manchester Cityja, lideri na ljestvici Premiershipa, svladali su na Loftus Roadu momčad Queens Park Rangersa s 3-2 u posljednjoj subotnjoj utakmici 11. kola. Napadači momčadi Roberta Mancinija još jednom su bili na visini zadatka. Ovo je bila peta uzastopna utakmica u kojoj su postigli minimalno tri gola u Premiershipu. Točnije, u tom periodu su dva puta postigli tri gola, dva puta četiri, a jednom šest, i to gradskom rivalu Unitedu.

Cityju nije bilo lako protiv QPR-a. Domaćini su poveli u 28. minuti golom Bothroyda, ali je Edin Džeko u 43. minuti uspio poravnati. David Silva je u 52. minuti dobro naciljao za prednost svoje momčadi. No, u 69. minuti je Heidar Helguson više sretno nego spretno bio strijelac iz blizine za 2-2. Ipak, Yaya Toure je pogotkom glavom u 74. minuti osigurao novu pobjedu Manchester Cityju, koji i nakon ove runde bježi prvom pratitelju na ljestvici Manchester Unitedu za pet bodova.

szólj hozzá: QPR 1-1 Manchester City

Darren Bent bio je dvostruki strijelac za Aston Villu, koja je na svom stadionu pobijedila Norwich s 3-2.

U prvoj utakmici dana Newcastle je kao domaćin s 2-1 bio bolji od Evertona.

Newcastle je na St. James Parku autogolom Johna Heitinge i eurogolom Ryana Taylora slavio protiv ove sezone vrlo slabog, barem po rezultatima, Evertona. "Svrake" su povele već u 12. minuti autogol Heitinge koji je ubačaj Daniela Simpsona pokušao izbiti u korner, ali je umjesto toga isti pospremio u vlastitu mrežu. U 29. minuti susreta Ryan Taylor postigao je prekrasan pogodak za Newcastle za vodstvo od 2-0. Englez je primio loptu na nekih 18 metara s lijeve strane Newcastleova napada, te desnom nogom raspalio loptu u opadanju koja je nakon toga pronašla put do lijevih "rašlji" gola Tima Howarda.

Jack Rodwell postavio je konačnih 2-1 u posljednjim sekundama prvog poluvremena nakon ubacivanja iz kuta koje je izveo Nizozemac Royston Drenthe. Rodwell se lijepo oslobodio svog čuvara i zakucao loptu glavom za smanjenje na 2-1. Do kraja susreta imao je Everton lijepih prilika da dođe i do boda, ali je nizozemski vratar Tim Krul danas bio nesavladiv.

Premiership, 11. kolo, rezultati:

Manchester United - Sunderland 1-0 (Brown 45+1)

Blackburn - Chelsea 0-1 (Lampard 51)

Arsenal - West Bromwich Albion 3-0 (Van Persie 22, Vermaelen 39, Arteta 74)

Liverpool - Swansea 0-0

Aston Villa - Norwich 3-2 (Bent 30, 62, Agbonlahor 48 / Pilkington 25, Morison 77)

Newcastle - Everton 2-1 (Heitinga 12-ag, Taylor 29 / Rodwell 45+2)

QPR - Manchester City 2-3 (Bothroyd 28, Helguson 69 / Džeko 43, Silva 52, Y. Toure 74)