PREMIERSHIP

Crni dan za Manchester: Stoke šokirao City, United bez pobjede, golijada Chelseaja

Stoke je pobijedio fantastičnim pogotkom. Nakon suparnikova kornera Mame Biram Diouf uzeo loptu pred svojim vratima i krenuo u nezaustavljiv prodor dug skoro 70 metara
Piše: Damir DobrinićObjavljeno: 30. kolovoz 2014. 18:20

Snažne šamare primio je dvojac moćnika iz Manchestera u subotnjim dvobojima treće dionice Premier lige. Tražili su maksimalni ulov, a na kraju zajedno osvojili tek jedan bod. United i City su tragičari, Swansea ponovno junak. Jedini velški član elitnog engleskog nogometnog razreda i dalje se može hvaliti svojim maksimalnim učinkom.

Ni Angel di Maria nije pomogao, Crveni vragovi su opet razočarali vosjku svojih navijača i ni u trećoj ligaškoj utakmici ove sezone nisu uspjeli doći do pobjede. Pretvrd orah ovoga je puta bio novi premierligaš Burnley, koji je pred svojim navijačima na Turf Mooru došao do prvog boda i prvi puta u 41 utakmici u Premier ligi odigrao 0:0. Bili su gosti bliži pobjedi, dvaput su tražili najstrožu kaznu nakon akcija Ashleya Younga, ali sudac Chris Foy te ozbiljne zahtjeve nije prihvatio. Di Maria je u premijeri igrao 70 minuta i potom izašao zbog grčeva, a cijeli dvoboj nije uspio odraditi ni Juan Mata, koji je zamijenjen zbog ozljede zadnje lože.

- Bili smo bolji, stvarali smo šanse, ali nismo zabili. U tome smo podbacili, vidljiv je pomak, no potrebno je pobjeđivati. Imamo dva od mogućih devet bodova i to je razočaravajuće - poručio je menadžer Uniteda Louis van Gaal.

Aktualni prvak rezultatski je prošao još lošije. Manchester City je prekinuo niz koji je trajao od 20. rujna 1980. Nakon skoro 33 godine na svom je travnjaku izgubio utakmicu elitnog ranga od Stokea! Graničari su šokirali Manuela Pellegrinija i trijumfirali uistinu fantastičnim pogotkom. Nakon suparnikova kornera Mame Biram Diouf uzeo loptu pred svojim vratima i krenuo u nezaustavljiv prodor dug skoro 70 metara. Prošao je Aleksandra Kolarova, prošao je i Vincenta Kompanyja, pa prizemnim udarcem svladao Joea Harta, koji je morao bolje reagirati.

Senegalac je bivši igrač Manchester Uniteda, tako da mu je gol bio posebno sladak. Veliki trijumf za Marka Hughesa, menadžera Stokea koji je istu funkciju do prije pet godina obnašao upravo u Manchester Cityju. Pritiskali su Građani, kampirali pred vratima gostiju, mogao im je potkraj dvoboja biti dosuđen i kazneni udarac nakon starta Erika Pietersa na Yayi Toureu, ali zabiti nisu uspjeli. Tek drugi puta na svom travnjaku u Premier ligi nakon listopada 2010.

Nathan Dyer i Gylfi Sigurdsson bili su glavni kreatori sigurne 3:0 pobjede Swanseaja protiv West Bromwich Albiona. Dyer je zabio dva gola, Sigurdsson je dvaput asistirao, a njihovi Labudovi upisali su treću pobjedu u trećem ligaškom kolu. Slavilo se i na Loftus Roadu, gdje je QPR postigao prvi gol ove sezone vrijedan prvih bodova. Charlie Austin slomio je otpor Sunderlanda u izostanku Loica Remyja. Francuski napadač bio je najavljen u sastavu, ali je nekoliko sati prije početka utakmice menadžer Rangersa Harry Redknapp primio telefonski poziv i ipak ga izostavio. Remy, naime, odlazi u Chelsea, koji je platio 10,7 milijuna eura odštete, iznos koji piše u odštetnoj klauzuli.

Subotu će po dobrom pamtiti i Morgan Schneiderlin, dvostruki strijelac na gostovanju kod West Hama. Čekićari su poveli, ali su Sveci na krilima francuskog veznjaka preokretom došli do prve pobjede otkako ih je preuzeo Ronald Koeman. Spektakl dana zbio se na St. James' Parku. Dwight Gayle zabio je nakon 29 sekundi za vodstvo Crystal Palacea, no Londončani su se na kraju morali spašavati duboko u sudačkoj nadoknadi. U petoj minuti dodatka za konačnih 3:3 zabio je Wilfried Zaha, koji je po drugi puta došao na posudbu iz Manchester Uniteda, a u Newcastleu je u igru ušao u 70. minuti.

Everton je na svom terenu poražen od Chelseaja sa 3-6.

Chelsea je već nakon tri minute vodio sa 2-0, a do poluvremena Everton je pogotkom Mirallasa uspio smanjiti zaostatak. U drugom dijelu, od 67. do 90. minute palo je čak šest golova. Strijelci za Chelsea bili su Diego Costa (1, 90), Branislav Ivanović (3), Seamus Coleman (67-ag), Nemanja Matić (74) i Ramires (77), a pogotke za Everton zabili su Kevin Mirallas (45), Steven Naismith (69) i Samuel Eto'o (76).