Roko Šimić (arhiva)

ZELJKO HAJDINJAK/CROPIX Cropix
VELIKA NADA

Čudesna večer i pravi šou sina legende Vatrenih: Asistirao za tri gola pa na kraju i sam zabio!

Za svoj je fantastičan nastup Šimić zaradio gotovo savršenu ocjenu - 9,9.
Piše: Predrag ŽukinaObjavljeno: 15. travanj 2022. 21:22

Mladi hrvatski reprezentativac Roko Šimić ne prestaje briljirati za austrijskog drugoligaša Liefering. Zabio je posljednji gol za svoju momčad, čime je samo potvrdio već osiguranu pobjedu nad Dornbirnom (konačnih 4:1).

Puno je veću stvar napravio time što je asistirao za sva tri prethodna gola. On je ovom, novom odličnom predstavom, za koju ga je SofaScore ocijenio s gotovo perfektnih 9.9. na svoj konto stavio 18. gol ove sezone. Prvo je dvostrukom strijelcu Diakiteu namjestio golove u 44. i 53. minuti, pet minuta kasnije namjestio je priliku i Diambou za 3:1. Šimiću su to bile treća, četvrta i peta asistencija u sezoni.

Šimić senior, proslavljeni Dario siguno može biti ponosan. Ukupna Rokova statistika je zaista lijepa - u drugoj austrijskoj ligi je u 18 nastupa zabio 12 golova, u Uefinoj juniorskoj Ligi prvaka je u sedam utakmica zabio pet golova.

Posebno je bio dobar u četvrtfinalu protiv PSG-a kad je u 3:1 pobjedi svoje momčadi upisao gol i asistenciju.

01. svibanj 2024 08:27