KYODO/NEWSCOM/NEWSCOM/, ATTA KENARE/ AFP, PROFIMEDIA Kyodo/newscom/Newscom/Profimedia
VELIKI USPJEH HR TRENERA

Čudo u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo: Branko Ivanković napravio jednu od najvećih senzacija!

Veliki favorit pao je u posljednjim minutama, a šokirao ih je džoker s klupe
Piše: SNObjavljeno: 02. rujan 2021. 15:45

Dvije minute ostale su do kraja regularnog dijela utakmice u Suiti, a onda je Al Sabhi zatresao mrežu i s 0-1 na gostovanju šokirao Japan. Da, u četvrtak je u poslijepodnevnim satima reprezentacija Omana, koju inače vodi hrvatski stručnjak Branko Ivanković, režirala jednu od najvećih senzacija u povijesti azijskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. A strijelac jednog pogotka, ranije spomenuti Al Sabhi, u igru je ušao samo četiri minute prije nego što je zatresao mrežu.

Oman je, spomenimo, 79. reprezentacija svijeta, dok je Japan trenutno 24. na FIFA-inoj ljestvici. A koliko je ovo bilo veliko iznenađenje, najbolje govori i podatak da je tečaj na pobjedu Omana iznosio čak 19!

Razočarani igrači Japana
STR Afp

Oman još nikad nije nastupio na Svjetskom prvenstvu, a u kvalifikacijskoj skupini društvo im uz Japan još prave Saudijska Arabija, Australija, Vijetnam i Kina.

"Povijesna pobjeda" ; "Majstorska izvedba momčadi Branka Ivankovića", samo su neki od komentara na društvenim mrežama.

27. travanj 2024 08:35