AFP
NADOMAK POLUFINALA

Diego Forlan sjajnim golom okrunio stoti nastup i odveo Urugvaj do prve pobjede!

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 21. lipanj 2013. 11:12

Diego Forlan sa stilom je obilježio svoj jubilarni stoti nastup u dresu urugvajske nogometne reprezentacije, zabivši gol za 2-1 pobjedu nad Nigerijom u susretu 2. kola skupine B Kupa konfederacija igranom u Salvadoru...

Zabio je 34-godišnji napadač Internacionala u 51. minuti, okonšavši ljevicom brz kontranapad, a ujedno je i asistirao Diegu Godinu za prvi gol Urugvaja iz 19. minute ubacivanjem lopte, koju je kroz noge propustio Edinson Cavani i tako prevario suparničku obranu.

Jedini gol za Nigeriju, u tom trenutku za izjednačenje na 1-1, zabio je Chelseajev veznjak John Obi Mikel u 37. minuti.

Nigeria 1-2 Uruguay Footyroom.com by Futbol2101

I Urugvaj i Nigerija sada u borbi za polufinale imaju po tri boda, ali Urugvajci u posljednjem kolu skupine igraju protiv autsajdera Tahitija i u boljoj su poziciji, s obzirom da Nigerijci igraju protiv europskih i svjetskih prvaka Španjolaca.

Postignuti gol Forlanu je bio 34. ukupno za urugvajsku reprezentaciju, čime je izbio za jedan gol ispred Luisa Suareza na ljestvici najboljih reprezentativnih strijelaca svih vremena.

- Jako sam sretan što smo iskoristili svoje šanse. Moj gol je sjajno pripremljen od drugih – komentirao je Forlan.

Kup konfederacija, skupina B, 2. kolo:

Španjolska - Tahiti 10-0 (Torres 5, 33, 57, 78, Silva 31, 89, Villa 39, 49, 64, Mata 66)

Urugvaj - Nigerija 2-1 (Lugano 19, Forlan 51 / Mikel 37)

Redoslijed: 1. Španjolska 6, 2. Nigerija 3, 3. Urugvaj 3, 4. Tahiti 0

22. rujan 2024 13:37