Reprezentativci Cipra
 - Afp
KAOS U ZAVRŠNICI

Drama u skupini Vatrenih: Malta na Cipru izjednačila u 98. minuti i otkinula domaćima dva upisana boda

Ciprani su vodili do osme minute nadoknade, a momčadi su na koncu ostale poravnate na ljestvici.
Piše: HINAObjavljeno: 11. listopad 2021. 20:09

CIPAR - MALTA 2:2 (Papoulis 7', Sotiriou 80' / Muscat 53', Degabriele 90+8')

LARNACA – AEK Arena. Sudac: Dennis Higler (Nizozemska).

CIPAR (3-4-3): Michail – Andreou (od 79. Pittas), Soteriou, Antoniadis – Dimitriou (od 86. Psaltis), Kastanos, Kyriakou (od 79. Gogic), Ioannou – Papoulis (od 85. Panagiotou), Sotiriou, Loizou (od 60. Kakoulis). IZBORNIK: Nikolaos Kostenoglou.

MALTA (3-4-2-1): Bonello (od 82. Galea) – Borg (od 57. Shaw), Pepe, Muscat – Attard, Caruana (od 46. Pisani), Teuma, Camenzuli – Grech (od 70. Degabriele), Mbong (od 70. Dimech) – Montebello. IZBORNIK: Devis Mangia.

Reprezentacija Cipra nije uspjela uzvratiti malteškoj izabranoj vrsti za uvjerljiv rujanski poraz (0-3) u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2022. odigravši 2-2 (1-0) u utakmici 8. kola skupine H odigranoj u ponedjeljak na stadionu AEK-a u Larnaci.

Iskusni veznjak Fotis Papoulis doveo je domaću reprezentaciju u vodstvo već u 7. minuti. Malta je izjednačila u 53. minuti, a strijelac je bio branič Zach Muscat. Pieros Sotiriou je pogotkom u 80. minuti ponovno doveo Ciprane u vodstvo koje je domača reprezentacija držala do osme minute sučevog dodatka, kad je za konačnih 2-2 pogodio Jurgen Degabriele.

Cipar je drugim remijem došao na pet bodova, koliko ih ima i Malta, ali je uz bolju gol-razliku ostala na petom mjestu, dok su Ciprani i dalje na dnu. Vodeća Hrvatska i Rusija imaju po 16 bodova uz utakmicu manje. Slovenija je treća sa 10, a Slovačka četvrta sa devet bodova.

Do kraja kvalifikacija Malta će još biti domaćin Hrvatskoj (11.11.) i Slovačkoj (14.11.), a u istim će terminima Ciprani gostovati u Rusiji i Sloveniji.