STEPH CHAMBERS Afp
ODLUČILI JEDANAESTERCI

Dramatični okršaj za MLS prvaka! Bivši igrač Rijeke poražen u ludom finalu

New York City po prvi je puta u povijesti osvojio ovu titulu. I to na kakav način...
Piše: SNObjavljeno: 12. prosinac 2021. 09:18

U vrlo neizvjesnom i dramatičnom finalu MLS-a, New York City pobijedio je Portland Timberse i nakon izvođenja jedanaesteraca stigao do velikog slavlja.

Prvi je to naslov za momčad iz New Yorka koja je povela u 41. minuti pogotkom Argentinca Valentina Castellanosa. 0-1 dugo je stajalo na semaforu, već se spremala fešta, a onda je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade Čileanac Felipe Mora odveo utakmicu u produžetke.

Tamo golova nije bilo te su o pobjedniku odlučili jedanaesterci. Kod gostiju je neprecizan bio samo Morales dok kod domaćina priliku s bijele točke nisu iskoristili ranije spomenuti Mora te njegov suigrač Valeri.

U momčadi poraženog Portlanda cijeli susret odigrao je i nekadašnji igrač Rijeke i Cibalije - Dario Župarić.

16. rujan 2024 20:59