PREMIERLIGA

Džeko debitirao asistencijom u pobjedi Cityja, Topnici lagano protiv Čekičara

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 15. siječanj 2011. 19:33

Nogometaši Manchester Cityja teško su kao domaćini pobijedili momčad Wolverhamptona s 4-3 u ogledu 23. kola engleskog prvenstva. Za domaći sastav je debitirao Edin Džeko.

Bosanski napadač i reprezentativac koji je u prijelaznom roku stigao u Manchester City iz Wolfsburga uz odštetu od 35 milijuna eura, odigrao je cijelu utakmicu. Upisao je asistenciju Yayi Toureu u 54. minuti za vodstvo domaćina 3-1.

Gosti, koji su se predstavili u odličnom svjetlu, zagovarajući napadačku igru (imali su 50% posjeda lopte), poveli su u 11. minuti golom Milijaša iz blizine. Izjednačio je sličnim golom Kolo Toure u 39. minuti, a onda je u nastavku na scenu stupio kapetan Cityja Carlos Tevez. Argentinac je nakon odličnog solo prodora u 49. minuti poentirao za 2-1. Uslijedio je gol Yaya Tourea na dodavanje Džeke, pa još jedan Tevezov, ovoga puta glavom, u 66. minuti. Tevez je sada na 14 postignutih pogodaka u Premiershipu, čime se izjednačio po broju golova s Dimitrom Berbatovim iz Manchester Uniteda na vrhu ljestvice strijelaca.

Malo je tko pomislio da bi se, pri vodstvu Cityja 4-1, utakmica mogla još zakomplicirati. No, prvo je u 68. minuti Lescott neoprezno skrivio penal, kojeg je realizirao Doyle, a onda je u 86. minuti Zubar smanjio na 4-3. Do kraja je Wolverhampton žestoko pritiskao i tražio izjednačenje, koje se ipak nije dogodilo.

Manchester City je s ovom pobjedom zasjeo na vrh ljestvice s 45 bodova, jednim više od Manchester Uniteda, ali i čak tri utakmice više.

Chelsea je kao domaćin na Stamford Bridgeu svladao Blackburn s 2-0, čime je stigao do tek druge pobjede u zadnjih 10 utakmica. Branislav Ivanović je zabio za 1-0 iz blizine u 57. minuti, kada je uspio nekako progurati loptu u velikoj gužvi preko gol-crte, a pobjedu domaćina potvrdio je Nicolas Anelka u 76. minuti. Nikola Kalinić igrao je za goste samo u prvom poluvremenu.

Ivan Klasnić nije konkurirao za sastav Boltona, koji je poražen na gostovanju kod Stokea s 2-0.

Nigerijac Peter Odemwingie bio je dvostruki strijelac u domaćoj pobjedi West Bromwicha protiv Blackpoola s 3-2. Odlučujući gol za konačni rezultat zabio je u 87. minuti. Wigan i Fulham odigrali su 1-1.

Nogometaši Arsenala pobijedili su na Upton Parku gradskog rivala West Hama s 3-0 u posljednjoj subotnjoj utakmici 23. kola Premiershipa.

Za razliku od dvoboja dvaju londonskih klubova iz prvog dijela prvenstva na Emiratesu, kada je Arsenal do pobjede 1-0 stigao zahvaljujuči golu Songa u 88. minuti, ovoga puta je momčad menadžera Arsenea Wengera znatno lakše obavila posao i stigla do 13. pobjede ove sezone u prvenstvu.

Nizozemski reprezentativac Robin van Persie bio je dvostruki strijelac, u 13. i 77. minuti, s time da je ovaj drugi gol zabio iz penala. U strijelce se upisao i Theo Walcott u 41. minuti.

Manchester City je vodeći na ljestvici sa 45 bodova iz 23 utakmice. Manchester United ima 44 boda iz 20 utakmica, Arsenal je treći sa 43 boda iz 22 susreta, koliko ih je odigrao i Chelsea, ali je osvojio pet bodova manje od ''topnika''.

Premiership, 23. kolo:

Chelsea - Blackburn 2-0 (Ivanović 57, Anelka 76)

Manchester City - Wolverhampton 4-3 (K. Toure 39, Tevez 49, 66, Y. Toure 54 / Milijaš 11, Doyle 67-11 m, Zubar 86)

Stoke - Bolton 2-0 (Higginbotham 37, Etherington 63-11 m)

WBA - Blackpool 3-2 (Odemwingie 36, 87, Morrison 52 / Vaughan 11, Taylor-Fletcher 79)

Wigan - Fulham 1-1 (Rodallega 56 / Johnson 84)

West Ham - Arsenal 0-3 (Van Persie 13, 77-11 m, Walcott 41)

19. svibanj 2024 06:21