AP
UKRAJINA

Eduardo zabio, Šahtar prošao

Piše: HinaObjavljeno: 25. rujan 2013. 23:53

Napadač hrvatske nogometne reprezentacije Eduardo Alves da Silva bio je strijelac za Šahtar iz Donjecka koji je u susretu 16-ine finala ukrajinskog Kupa kao gost svladao Iličevec u Mariupolju sa 3-0 (0-0).

Naš je strijelac ušao u igru u 65. minuti, te pogodio za 2-0 u 83. Prvi gol na utakmici postigao je Ilsinho (52), a konačnih 3-0 postavio je Adriano (88).

Kapetan hrvatske reprezentacije Darijo Srna novi je uspjeh svoje momčadi odgledao s klupe za pričuve.

U osminu finala plasirao se i kijevski Dinamo 3-2 (1-0) pobjedom na svom terenu protiv Metalurga iz Donjecka. Domagoj Vida igrao je za Kijevljane od 54. minute, dok je Ognjen Vukojević ostao na klupi. Strijelci za Dinamo bili su Gusev (25-11m) i Jarmolenko (57, 63), dok su pogotke za goste postigli Moroznjok (48) i Bolbat (65).

Dnipro je bez pomoći hrvatskih igrača Ivana Strinića i Nikole Kalinića rutinski sa 2-0 (2-0) kao gost svladao drugoligaša Bukovinu iz Černivaca, a golove su postigli Seleznjev (23) i Konopljanka (45).

Uspješan je bio i suparnik zagrebačkog Dinama u Europskoj ligi Čornomorec koji je na gostovanju pobijedio trećeligaša Enerhiju iz Mikolajiva sa 4-0 (2-0). Strijelci za momčad iz Odese bili su Bakaj (1), Didenko (41), Slinkin (83) i Valeev (90). Bila je to šesta uzastopne pobjeda Čornomoreca u svim natjecanjima.

05. svibanj 2024 10:35