AP
BUNDESLIGA

Eintracht i dalje stopostotan

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 22. rujan 2012. 00:30

Odigrana je prva utakmica 4. kola njemačkog nogometnog prvenstva. U njoj je Eintracht iz Frankfurta pred 46.000 navijača slavio na gostovanju kod Nürnberga s 2-1..

Nastavila je tako momčad Armina Veha stopostotan učinak u novoj sezoni i upisala i četvrti trijumf, te istovremeno nanijela Nürnbergu prvi poraz.

Eintracht je u vodstvo doveo Erwin Hoffer prizemnim udarcem desnicom malo iskosa s desne strane kaznenog prostora u 25. minuti susreta. Bio mu je to ovosezonski prvijenac.

S minimalnim vodstvom gostiju se otišlo na odmor, a nakon 15 minuta igre u nastavku to je vodstvo udvostručio japanski veznjak Takashi Inui nakon lijepe solo-akcije i s ruba kaznenog prostora zabio svoj drugi ovosezonski gol.

U 76. minuti Nürnberg je smanjio rezultat preko "džokera" s klupe Sebastiana Poltera. Zabio je Polter svoj prvijenac samo šest minuta po ulasku u igru, glavom nakon ubacivanja iz slobodnog udarca od strane Hiroshija Kiyotakea.

Do kraja susreta Nürnberg je imao prilika spasiti barem bod, ali su gosti s(p)retno uspjeli sačuvati "puni plijen".