AP
VIDEO PREMIER LEAGUE

Everton bez Jelavića lako protiv Swanseaja, Chelsea slomio Stoke u završnici

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 22. rujan 2012. 17:48

I bez ozlijeđenog hrvatskog reprezentativca Nikice Jelavića (potkoljenica) nogometaši Evertona ostvarili su pobjedu u prvoj utakmici 5. kola Premiershipa. Slavili su "toffeesi" s 3-0 na gostovanju kod Swanseaja.

Put ka trećoj ovosezonskoj pobjedi momčad Davida Moyesa je trasirala već u prvom poluvremenu. Do pauze je Everton na Liberty Stadiumu u Walesu vodio 2-0 golovima Victora Anichebea i Kevina Mirallasa, dok je u nastavku pobjedu udarcem glavom nakon asistencije Leightona Bainesa potvrdio Marouane Fellaini.

Put do pobjede sastavu iz Liverpoola je bio olakšan budući je u 57. minuti "pocrvenio" Swanseajev veznjak Nathan Dyer zbog grubog prekršaja nad Bainesom. Točnije, zaslužio je za start drugi žuti karton u razmaku od samo četiri minute.

Суонзи Сити - Евертън 0:3 by FootballKing2192

Nogometaši Chelseaja osigurali su ostanak na prvom mjestu prvenstvene ljestvice prve engleske Premierlige i nakon petog kola. S minimalnih 1-0 slavili su protiv Stoke Cityja na Stamford Bridgeu.

Otpor gostiju slomio je tek u 85. minuti Ashley Cole, nakon asistencije Juana Mate, te spriječio da Stoke upiše i peti remi u isto toliko kola nove sezone. Cole se poput napadača "ušuljao" u ofenzivne redove "bluza" i pogodio nakon krasnog proigravanja Mate petom u kaznenom prostoru.

Recimo da je, unatoč tijesnom rezultatu, Chelsea sasvim zasluženo zavrijedio tri boda s obzirom da je tijekom cijelog susreta bio daleko bolji od gostiju koji su u London došli s jednom misijom – odigrati "nulu". U konačnici je Chelsea imao 60 posto posjeda lopte u svojim nogama, te 16 udaraca prema vratima gostiju dok su nogometaši menadžera Tonyja Pulisa zaprijetili devet puta, svega tri u okvir.

C1-0SH by ourmatch

Pobjegao je tako Chelsea na četiri boda od Manchester Uniteda (13-9) koji bi se eventualnom pobjedom u nedjelju najviše približio (na -1).

Od ostalih utakmica izdvojimo gostujuću pobjedu Fulhama našeg Mladena Petrića kod Wigana 2-1. Petrić je cijeli susret prosjedio na klupi gledajući kako najprije Hugo Rodallega u 31., a potom i Damien Duff u 68. zabijaju za pobjedu Fulhama. Poraz domaćina ublažio je Kone u sudačkoj nadoknadi utakmice.

Уигън - Фулъм 1:2 by FootballKing2192

Sudac u šali pokazao crveni karton zbog klizećeg starta na njega

Unikatna situacija viđena je u utakmici 5. kola engleske prve nogometne lige između Wigana i Fulhama kada je sudac Lee Probert iz šale pokazao crveni karton igraču koji ga klizećim startom "posložio" na travnjak.

U 14. minuti prvog dijela Fulhamov Steve Sidwell i Wiganov Ben Watson zajedničkim su snagama, u borbi za loptu, klizećim startom oborili glavnog suca utakmice Proberta na pod.

Dok mu je pružana liječnička pomoć, Probert je u šali Watsonu, koji je stajao pored njega, pokazao crveni karton što je izazvalo salve smijeha svih igrača, ali i cijelog stadiona. Watson je prilikom tog zanimljivog trenutka prstom pokazivao prema Sidwellu kao glavnom krivcu za "prekršaj".

Premierliga, 5. kolo:

Swansea - Everton 0-3 (Anichebe 22, Mirallas 43, Fellaini 82)

Chelsea - Stoke City 1-0 (Cole 85)

Southampton - Aston Villa 4-1 (Lambert 58, 90+5-11m, Clyne 63, Puncheon 72 / Bent 36)

West Brom - Reading 1-0 (Lukaku 71)

West Ham - Sunderland 1-1 (Nolan 90+3 / Fletcher 10)

Wigan - Fulham 1-2 (Kone 90+1 / Rodallega 31, Duff 68)