Slijeva nadesno: Čelnik FIFA-e Gianni Infantino kraj nominiranih Cristiana Ronalda, Roberta Lewandowskog i Lionela Messija tijekom ceremonije dodjele nagrada
 VALERIANO DI DOMENICO/AFP
BEST PLAYER

FIFA proglasila najboljeg na svijetu: Čovjek koji je osvojio pet trofeja pobijedio Messija i Ronalda!

Najboljeg na svijetu birali su izbornici i kapetani reprezentacija iz cijelog svijeta, kao i novinari
Piše: Toni RoićObjavljeno: 17. prosinac 2020. 21:33

Ove godine nema Zlatne lopte France Footballa, ali FIFA je u svom sjedištu u Zürichu dodijelila nagradu Best FIFA Player, za najboljeg igrača u 2020. godini.

U konkurenciji je bilo 11 imena, u finalu su ostala trojica, a pobjednik je poljski napadač iz Bayerna Robert Lewandowski. Najboljeg na svijetu birali su izbornici i kapetani reprezentacija iz cijelog svijeta, kao i novinari.

Lewandowski je pobijedio u konkurenciji Cristiana Ronalda i Lionela Messija nakon što je ove godine s Bayernom osvojio čak pet trofeja. To su naslov njemačkog prvaka i prvaka Europe, Kup i Superkup Njemačke, te Superkup Europe.

Lewandowski je bio i najbolji strijelac Bundeslige, Njemačkog kupa i Lige prvaka, a odlične partije pružao je i u dresu reprezentacije Poljske. Postigao je ukupno 55 golova u 47 službenih utakmica.

20. travanj 2024 09:21