EUROPSKA LIGA

Fiorentina, Eintracht i Tottenham stopostotni, Dinamo Kijev se vraća u igru!

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 24. listopad 2013. 23:45

Nogometaši Tottenhama i dalje su savršeni u Europa ligi ove sezone, pa su tako ovog četvrtak dobili i treću utakmicu u skupini K.

Na gostovanju je londonska momčad pobijedila Sheriff 2-0, kojem na vratima nije pomogao niti hrvatski vratar Vjekoslav Tomić. Dva puta je zajedno s domaćom obranom kapitulirao. U 12. minuti je strijelac bio Vertonghen, dok je u 75. precizan bio Defoe. Za Jermaina Defoea je to bio treći pogodak u Europa ligi ove sezone.

U drugom ogledu te skupine do prve je pobjede došao ruski Anži koji je na svom travnjaku s 1-0 pobijedio Tromsø. Jedini je strijelac u 19. minuti bio Burmistrov.

U skupini G je prvu pobjedu, pak, ostvario kijevski Dinamo. Uvjerljivo 3-0 domaće slavlje protiv švicarskog Thuna hrvatski je dvojac ( Ognjen Vukojević - Domagoj Vida) pratio s klupe za pričuve. Pogotke su zabili Jarmolenko, Mbokani i Gusev, a na ljestvici te skupine G vodi Genk makar je remizirao s bečkim Rapidom na svom terenu 1-1.

Dynamo Kyiv 1-0 Thun (Amazing Goal Andriy... by all-goals

U skupini H su obje utakmice završile s 1-1 (Freiburg - Estoril i Liberec - Sevilla). Spomenimo da za Sevillu nije igrao njen kapetan, hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić, a gosti su do izjednačenja došli preko Vitola u 88. minuti, kada je Sevilla imala i igrača više (isključen je u 78. domaći vratar Kovar). Za Liberec je cijelu utakmicu igrao Renato Kelić.

Bez osvojenog boda je i dalje varšavska Legija koja je u skupini J poražena kod turskog Trabzona 2-0. Hrvatski nogometaš Ivica Vrdoljak za goste je igrao do 65 minute.

Najzanimljivija utakmica je igrana u Solunu gdje je PAOK pobijedio Maccabi Haifu 3-2, makar su gosti vodili 2-0. Inače, na tom je ogledu igrač PAOK-a, Slovak Miroslav Stoch, promašio čak dva penala!

Do trećih su pobjeda u isto toliko kola Europa lige u skupinama E i F stigli nogometaši Fiorentine, odnosno Eintrachta iz Frankfurta. Fiorentina je na svom Artemio Franchiju savladala očekivano rumunjski Pandurii 3-0 golovima Joaquina, Matosa Santosa Rydera i Juana Cuadrada, dok je u drugom susretu skupine Dnjipro slavio na gostovanju kod Paços de Ferreire 2-0 golovima Ruslana Rotana i Evgenija Konopljanke i tako došao do druge pobjede. Nikola Kalinić igrao je za Dnjipro do 58. minute, dok je Ivan Strinić odigrao cijeli susret.

U skupini F Eintracht je u Frankfurtu pobijedio Maccabi Tel Aviv 2-0 golovima Vaclava Kadleca i Alexandera Meiera, a posao je bundesligaškom sastavu bio olakšan budući je izraelski sastav već od 34. minute igrao bez isključenog Tal Ben Haima. Srđan Lakić zaigrao je za Eintracht od 77. minute zamijenivši strijelca drugog gola Meiera.

Bordeaux je nakon dvaju poraza u drugoj utakmici skupine savladao APOEL 2-1 kasnim golom Carlosa Henriquea u 89. minuti. Potencijalni hrvatski reprezentativac Gregory Sertic odigrao je za francuski sastav prvih 45 minuta.

U skupini D engleski drugoligaš Wigan odigrao je na svom DW Stadiumu 1-1 protiv ruskog prvoligaša Rubina, uhvativši bod dalekometnim golom Nicka Powella, dok je Maribor slavio na gostovanju kod belgijskog Zulte Waregema 3-1 usprkos isključenju Martina Mileca iz 57. minute. Veznjak slovenskog prvaka požutio je dva puta u razmaku od samo tri minute drugog poluvremena.

Najuvjerljiviju pobjedu večeri ostvarili su nogometaši Valencije koji su na svojoj Mestalli s 5-1 pregazili goste iz Švicarske, sastav St. Gallena. Već poslije nešto više od pola sata sve je bilo gotovo, domaćin je vodio 4-0, a do kraja je još svaka momčad zabila po jedan pogodak, pa tako i gosti onaj počasni (Nater u 74.). Pogotke su, pak, za domaćina dali Paco Alcacer, Federico Cartabia (dva), Ricardo Costa i Sergio Canales.

U drugom ogledu skupine A Kubanj iz Krasnodara je doslovno "ukrao" bod kod Swanseaja odigravši 1-1. U trećoj minuti nadoknade je Djibril Cisse realizirao jedanaesterac i postavio konačnih 1-1, čime je anulirao raniji pogodak Michua.

U skupini C je najbolja momčad Salzburg koja je ovom prilikom doma pobijedila Standard 2-1. Na toj su utakmici pokazana čak tri crvena kartona (jedan domaćinu i dva gostima), a pogotke su za Salzburg zabili sjajni Španjola c Jonathan Soriano i Brazilac Andre Ramalho Silva.

U drugom je ogled s 2-1 danski Esbjerg slavio u Švedskoj kod Elfsborga.

Europa liga, 3. kolo:

skupina A:

Swansea - Kuban 1-1 (Michu 68 / Cisse 90-11m)

Valencia - St. Gallen 5-1 (Alcacer 12, Cartabia 21, 30, Ricardo Costa 33, Canales 71 / Nater 74)

Redoslijed: 1. Swansea 7, 2. Valencia 6, 3. St. Gallen 3, 4. Kuban 1.

skupina C:

Elfsborg - Esbjerg 1-2 (Jönsson 69 / Andreasen 7, 67)

Salzburg - Standard 2-1 (Soriano 53, Ramalho Silva 85 / Mujangi Bia 88-11m)

Redoslijed: 1. Salzburg 9, 2. Esbjerg 6, 3. Elfsborg 1, 4. Standard 1.

skupina D

Wigan - Rubin 1-1 (Powell 40 / Prudnikov 15)

Zulte Waregem - Maribor 1-3 (De Fauw 12 / Crnić 21, Mertelj 34, Mezga 49)

Redoslijed: 1. Rubin 7, 2. Wigan 5, 3. Maribor 3, 4. Zulte Waregem 1.

skupina E

Fiorentina - Pandurii 3-0 (Joaquin 26, Ryder 34, Cuadrado 69)

Paços Ferreira - Dnjipro 0-2 (Rotan 83, Konopljanka 86)

Redoslijed: 1. Fiorentina 9, 2. Dnjipro 6, 3. Pandurii 1, 4. Paços de Ferrerira 1.

skupina F

Bordeaux - APOEL 2-1 (Sane 24, Henrique 89 / Goncalves 45)

Eintracht Frankfurt - Maccabi Tel Aviv 2-0 (Kadlec 13, Meier 53)

Redoslijed: 1. Eintracht Frankfurt 9, 2. Maccabi Tel-Aviv 4, 3. Bordeaux 3, 4. APOEL 1.

skupina G:

Dinamo Kijev - Thun 3-0 (Jarmolenko 35, Mbokani 60, Gusev 78)

Genk - Rapid 1-1 (Gorius 21 / Sabitzer 82)

Redoslijed: 1. Genk 7, 2. Dinamo Kijev 4, 3. Thun 3, 4. Rapid Beč 2.

skupina H:

Freiburg - Estoril 1-1 (Darida 11 / Seba 53)

Liberec - Sevilla 1-1 (Rabusic 20 / Vitolo 88)

Reoslijed: 1. Sevilla 7, 2. Liberec 5, 2. Freiburg 2, 4. Estoril 1.

skupina J:

Apollon - Lazio 0-0

Trabzon - Legia 2-0 (Janko 7, Adin 83)

Redoslijed: 1. Trabzon 7, 2. Lazio 5, 3. Apollon 4, 4. Legia 0.

skupina K:

Anži - Tromsø 1-0 (Burmistrov 19)

Sheriff - Tottenham 0-2 (Vertonghen 12, Defoe 75)

Redoslijed: 1. Tottenham 9, 2. Anži 4, 3. Sheriff 2, 4. Tromsø 1.

skupina L:

Šahter Karagandi - AZ Alkmaar 1-1 (Finončenko 11 / Gudmundsson 26)

PAOK - Maccabi Haifa 3-2 (Vitor 35, Ninis 39, Salpingidis 66 / Ndlovu 13, Golasa 21)

Redoslijed: 1. PAOK 7, 2. AZ Alkmaar 5, 3. Šahter Karagandi 2, 4. Maccabi Haifa 1.

16. lipanj 2024 06:47