OLI SCARFF Afp
POBJEDNICI KUPA

Glasgow Rangersi bez Barišića došli do novog trofeja, jubilarnu sezonu okončali u drami produžetaka

Pitanje pobjednika riješeno je na startu produžetaka, u strijelce su se upisali Jack i Wright
Piše: HinaObjavljeno: 21. svibanj 2022. 18:55

Nogometaši Rangersa pobjednici su ovosezonskog izdanja Škotskog kupa, oni su u subotu u finalu na Hampden Parku svladali Hearts sa 2-0 (0-0, 0-0) nakon produžetka.

Kako u prvih 90 minuta nije bilo golova, morao se igrati dodatnih 30, a pitanje pobjednika je riješeno odmah na startu produžetka. Prvo je Jack (94') topovskim udarcem s vrha kaznenog prostora "probio" Gordona, da bi samo tri minute potom i Wright (97') iz protunapada bio precizan.

Za Rangers je ovo 34. naslov u Škotskom kupu, ali prvi nakon 2009. godine, dok je Hearts ostao na osam osvojenih Kupova.

Rangers, koji ove godine obilježava 150 godina postojanja, sezonu je tako okončao s dva trofeja, ranije je osvojio i Liga kup, dok je prije tri dana izgubio finale Europske lige od Eintrachta iz Frankfurta nakon izvođenja 11-eraca. U prvenstvu je zauzeo drugo mjesto iza Celtica.

Borna Barišić nije konkurirao za nastup u momčadi Rangersa zbog ozljede mišića koju je zadobio u finalu Europske lige.

19. travanj 2024 22:33