Navigation toggle
 VOJKO BASIC CROPIX Cropix
KVALIFIKACIJE ZA EURO

Golijada u Škotskoj: Palo pet pogodaka u sedam minuta!

Gibraltar U21 u prva dva kvalifikacijska nastupa nije niti blizu djelovao kao vreća za napucavanje
Piše: HinaObjavljeno: 09. listopad 2025. 20:43

S čak 12-0 slavili su škotski nogometaši do 21 godine protiv vršnjaka iz Gibraltara u Dundeeju, u kvalifikacijskom ogledu za odlazak na Europsko prvenstvo.

Vodeća dva pogotka Škotska U21 je postigla u trećoj i 22. minuti, a strijelci su bili Lawrence i Mebude. Od 27. do 33. minute, unutar samo sedam minuta, Škotska je zabila čak pet pogodaka.

Po tri pogotka za Škote su na ovom susretu zabili Emilio Lawrence i James Wilson.

U uvodna dva kvalifikacijska susreta skupine B Škotska U21 je upisala dva poraza. Prvo su Škoti poraženi na domaćem terenu od Portugala 0-2, dok su potom gostovali kod Češke U21 gdje su poraženi istim rezultatom.

Gibraltar U21 u prva dva kvalifikacijska nastupa nije niti blizu djelovao kao vreća za napucavanje. Prvo je na domaćem terenu izgubio tek 1-2 od Češke U21 iako je vodio 1-0, dok je potom gostovao u Bugarskoj gdje je izgubio 0-3.

Vodeće dvije reprezentacije skupine B su Portugal U21 i Češka U21 sa šest bodova iz dvije utakmice.

07. prosinac 2025 18:01