PRIMERA

Granada šokirala Sevillu

Manu je već u 1. minuti doveo Sevillu u vodstvo. Rezultat 1-0 stajao je na semaforu sve do 79. minute, kada je Geijo pogotkom glavom izjednačio rezultat.
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 01. studeni 2011. 00:18

Nogometaši Granade napravili su golemo iznenađenje pobjedom u gostima kod Seville 2-1 u posljednjoj utakmici 10. kola španjolskog nogometnog prvenstva.

Manu je već u 1. minuti doveo Sevillu u vodstvo. Rezultat 1-0 stajao je na semaforu sve do 79. minute, kada je Geijo pogotkom glavom izjednačio rezultat, a potpuni šok navijačima Seville priredio je u 90. minuti Rico koji je udarcem lijevom nogom poentirao za pobjedu Granade.

Iznenađenje je tim veće ako se zna da je Granada izgubila prethodne četiri gostujuće utakmice u Primeri uz gol razliku 0-8, dok je Sevilla u prethodnih pet domaćih nastupa ostvarila četiri pobjede i jedan remi. Ovo je općenito prvi poraz momčadi Seville ove sezone u prvenstvu, pa je sada Barcelona jedina neporažena momčad.

Ivan Rakitić odigrao je cijelu utakmicu u momčadi Seville, koja na ljestvici drži 5. mjesto sa 17 bodova. Granada je drugom pobjedom ove sezone skočila s posljednjeg na pretposljednje mjesto na ljestvici s 8 bodova, a ulogu ''fenjeraša'' je prepustila Getafeu koji ima bod manje.