KENZO TRIBOUILLARD Afp
PREOKRET MALAVIJA

Halilhodžićev Maroko osigurao nokaut-fazu Afričkog kupa nacija usprkos promašenom jedanaestercu

Nogometaši Maroka svladali su Komore s 2-0 na Afričkom kupu nacija u skupini C
Piše: HinaObjavljeno: 14. siječanj 2022. 19:48

Osigurali su tako prolazak u nokaut fazu natjecanja.

Selim Amallah je zabio u 16. minuti za momčad koju vodi bivši trener Dinama Vahid Halilahodžić, a Zakaria Aboukhlal je pogodio u posljednjoj sekundi za konačnih 2-0. Igrač Maroka Youssef En-Nesyri promašio je jedanaesterac u 83. minuti, a Komori su debitanti na ovom turniru i još čekaju na prvi gol. Gabon i Gana igraju drugu utakmicu skupine C.

U skupini B Malavi je pobijedio Zimbabve s 2-1 zahvaljujući dva gola Franka Mhanga. Ishmael Wadi je doveo Zimbabve u vodstvo u 38. minuti, ali je Mhango izjednačio neposredno prije odmora, a zatim dodao i drugi u 58. minuti.

Malavi je dosad na Kupu nacija imao samo pobjedu nad Alžirom (3-0) iz 2010., sada s tri boda a još uvijek imaju šansu za prolazak dalje.