AFP PHOTO / PATRIK STOLLARZ
BUNDESLIGA

Hamburg uništio Nürnberg

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 06. listopad 2013. 19:45

Nogometaši Hamburga razbili su Nürnberg sa čak 5-0 u ogledu 9. kola Bundeslige. Bila je to prva pobjeda Hamburžana u gostima ove sezone, kao i tek drugi uspjeh u sezoni.

Sve je drugačije u Hamburgu otkada je na trenersku klupu sjeo Nizozemac Bert van Marwijk. Pod njegovim vodstvom klub je u DFB Pokalu pobijedio Greuther Fürth, pa je remizirao kod Eintrachta u Frankfurtu (2-2), a sada je razbio klub koji još jedini uz Freiburg nema pobjedu ove sezone u Bundesligi.

Rafael van der Vaart je načeo suparnika sjajnim golom u 17. minuti kada je na deset metara, u skoku "taekwondo" potezom, zabio za 1-0. Potom je Nizozemac dva puta asistirao, ali valja reći da je iduća tri gola zabio Pierre-Michel Lasogga. Postigao je Lasogga tri gola unutar samo devet minuta!

Posljednji je pogodak djelo Tolgay Arslana koji je bio precizan s 40 metara, dok je domaći vratar istrčao sa svojih vratiju.

Recimo da je hrvatski nogometaš Milan Badelj za pobjednika igrao vrlo dobro svih 90 minuta.

U drugom današnjem ogledu su Freiburg i Eintracht iz Frankfirta podijelili bodove (1-1), a recimo da je Hrvat Srđan Lakić za goste igrao od 63. minute. Freiburg je tako i dalje, poslije devet utakmica, bez pobjede. Kao i Nürnberg.