POGLEDAJTE GOLOVE

Hernandez i Vidić u 20 minuta slomili Chelsea, ManUtd može početi slaviti naslov!

U posljednjoj utakmici 36. kola Premiershipa Manchester United je pobijedio Chelsea sa 2-1 i praktički osvojio naslov prvaka. Još samo teroija drži Chelsea u igri
Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 08. svibanj 2011. 18:36

Nogometaši Manchester Uniteda stigli su na milimetar do rekordnog 19. naslova engleskih prvaka. U derbiju 36. kola Premiershipa na svome su Old Traffordu pobijedili najbližeg pratitelja Chelsea s 2-1.

Približila se momčad Carla Ancelottija prošli vikend na samo tri boda Unitedu i došla u mogućnost da u završnici prvenstva napravi senzacionalni preokret, ali sve je to palo u vodu nakon 36 sekundi koliko je u nedjelju bilo potrebno "crvenim vragovima" da dođu do vodstva. Park Ji-Sung je poslao dubinsku loptu prema Javieru Hernandezu, David Luiz nije uspio presjeći akciju, i popularni Chicharito je svojim 13. prvenstvenim pogotkom bacio Old Trafford u trans vjerojatno i prije nego što su se svi gledatelji uspjeli smjestiti.

U 23. minuti vječni Ryan Giggs je ubacio loptu s lijeve strane u kazneni prostor, nitko je od Chelseajevih braniča nije uspio izbaciti, što je iskoristio kapetan domaćih Nemanja Vidić i glavom je smjestio iza Petra Čecha.

Londončani su u drugom poluvremenu uspjeli doći do zraka, a u 68. minuti i do pogotka. Ubačenu loptu Ramiresa s desne strane Branislav Ivanović je glavom spustio na nogu Franku Lampardu koji je iz neposredne blizine matirao Edwina van der Sara. Do izjednačenja Chelsea ipak nije uspio doći, štoviše do kraja je nekoliko sjajnih prilika imao United čiji su igrači nakon posljednjeg zvižduka krenuli s velikim slavljem.

Iako još nisu i matematički osigurali naslov, sasvim su mu se približili. Imaju šest bodova više od Ancelottijevih nogometaša i u posljednje dva kola im treba još samo bod u gostima kod Blackburna ili kod kuće protiv Blackpoola. Dakako, trofej u ruke bi im gurnuo i bilo kakav kiks Chelseaja u preostalim dvobojima. Arsenal je, pak, raspletom nedjeljnih utakmica i definitivno ispao iz utrke za naslovom.

Premiership, 36. kolo:

Manchester United - Chelsea 2-1 (Hernandez 1, Vidić 23 / Lampard 68)

Wolverhampton - West Bromwich 3-1 (Fletcher 15, 47, Guedioura 28 / Odemwingie 55-11m)

Stoke - Arsenal 3-1 (Jones 28, Pennant 40, Walters 82 / Van Persie 81)

Wolvesi sve bliže luki spasa, Arsenal pao i u Stokeu

Ako su se nogometaši Arsenala i nadali da bi ih Chelsea eventualnom nedjeljnom pobjedom protiv Manchester United mogao vratiti u borbu za naslov, sami su si ugasili takve nade.

U 36. kolu Premiershipa "topnici" su poraženi u gostima kod Stoke Cityja s 3-1 i sada im, ako Chelsea pobijedi na Old Traffordu kasnije tijekom dana, ostaju još samo matematički izgledi. U slučaju slavlja Uniteda ili remija, Arsenal će već danas i teoretski ostati bez šanse za naslov.

szólj hozzá: S3-1A

Stoke je poveo u 28. minuti preko Kenwynea Jonesa koji je iskoristio dodavanje Jermainea Pennanta. Potonji je sam povećao vodstvo domaćih 12 minuta kasnije.

Tračak nade Wengerovoj se momčadi ukazao u 81. minuti nakon 16. ovosezonskog pogotka Robina van Persieja, ali samo minutu kasnije Jonathan Walters je osigurao domaćima 13. pobjedu i skok na osmo mjesto.

Kada je Premiership u pitanju onda je ova nedjelja potpuno u znaku velikog derbija na Old Traffordu gdje od 17.10 sati igraju nogometaši Manchester United i Chelsea. U tom će se derbiju odlučivati o novom prvaku, no na drugim stadionima se rješavaju ostale enigme, a jedna od njih je - tko će ispasti iduće sezone u Championship, odnosno drugu ligu. Vrlo važne bodove u ovom 36. kolu, u prvoj nedjeljnoj utakmici, je ugrabio Wolverhampton koji je s 3-1 na svom terenu pobijedio West Bromwich. Barem privremeno je Wolverhampton pobjegao iz zone ispadanja, no i dalje nemirno spavaju jer imaju samo jedan bod više od Blackpoola i Wigana koji su 18. i 19. na ljestvici.

Wolverhampton je u nedjelju igrao kao u transu, a pogotke za zlatna tri boda su postigli Fletcher (dva puta) i Guedioura.

23. rujan 2024 22:29