VLADO KOS/CROPIX
VELIKO SLAVLJE HRVATA

Hrvatska senzacionalnom pobjedom stigla na koračić do Eura: Pregazili favorita sa čak 7 golova!

Naša malonogometna reprezentacija pomela je jaku Ukrajinu u drugoj utakmci
Piše: Slaven KižlinObjavljeno: 07. ožujak 2021. 19:52

UKRAJINA - HRVATSKA 2:7 (0:1 - Matošević (9), 1:1 - Šoturma (11-6m), 2:1 - Zvarič (12), 2:2 - Marinović (15), 2:3 - Marinović (23), 2:4 - Jelovčić (31), 2:5 - Kanjuh (32), 2:6 - Marinović (35), 2:7 - Suhov (39-ag).

ZAPOROŽJE Dvorana sportova Junist. Bez gledatelja. Suci: Kirill Naishouler, Paavo Komppa (oba Finska). Treći sudac: Vovčuk. Delegat: Dipple.

UKRAJINA: Cipun - Mališko, Žurba, Pediaš, Kuz - Suhov, Jeronim, Mikirtjuk, Mik. Gricina, Mih. Gricina, Farenjuk, Korsun, Šoturma, Zvarič. Izbornik: Oleksandr Kosenko.

HRVATSKA: Primić - Matošević, Jelovčić, Perić, J. Suton - Vuković, Čekol, Jurlina, Kanjuh, Kustura, Marinović, Gudasić, Horvat, Sekulić. Izbornik: Marinko Mavrović.

ŽUTI KARTON: Mališko (7).

CRVENI KARTON: Cipun (20).

IGRAČ UTAKMICE: Dario Marinović

Hrvatska se velikom, uvjerljivom pobjedom plasirala na Euro u Nizozemskoj! Drugom pobjedom nad Ukrajincima u četiri dana, ovoga puta sa čak 7:2, izabranici Marinka Mavrovića osigurali su prvo mjesto u skupini 1 bez obzira na posljednje dvije utakmice koje će odigrati protiv Danske i Albanije.

"Mini Vatreni" u teoriji još mogu ostati bez prvog mjesta u skupini, no i tada bi vjerojatno izborili EP kao jedna od šest najboljih drugoplasiranih ekipa koje imaju direktan plasman na EP, kao i pobjednici osam skupina. U slučaju da se dogodi taj nevjerojatan scenarij, Hrvatska bi kao sedma ili osma drugoplasirana reprezentacija morala igrati play-off za zadnje mjesto koje vodi na EP.

Da ostane bez prvog mjesta u skupini naša bi momčad morala izgubiti obje preostale utakmice protiv Albanije (Tirana, 7. travnja) i Danske (Varaždin, 10. travnja), a Danci upisati sve tri pobjede i pritom nadoknaditi domaći poraz od Hrvatske od tri razlike. Ukrajinci i Albanci nas više ne mogu dostići.

Osim prvih pet minuta, bila je to ponovo odlična Hrvatska koja pod novim izbornikom bilježi stopostotni učinak.

Poveli su Hrvati u 9. minuti pogotkom Matoševića, a onda je uslijedilo 33 sekundi pomračenja i domaći su uspjeli preokrenuti rezultat.

Međutim, tada na scenu stupa Dario Marinović, u 15. minuti izjednačio je rezultat na 2:2, a nakon toga Hrvatska je preuzela kontrolu utakmice u svoje noge i postigla pet uzastopnih golova. Deset sekundi prije kraja poluvremena isključen je vratar Ukrajine Cipun, pa je Hrvatska sljedeće dvije minute igrala s igračem više kojeg nije iskoristila, ali je nepunu minutu nakon isteka kazne Marinović je zabio za vodstvo.

Ni nakon toga domaći nisu uspjeli nametnuti svoj ritam, naprotiv Hrvatska je bila bolja, a sve su začinili Jelovčić i Kanjuh pogocima sa svoje polovine terena.

Posebno atraktivan bio je pogodak kapetana koji je vidio da pričuvni vratar Suhov voli stajati na šest metara i u 31. minuti uspio ga je lobati. Potom su domaći preuzeli rizik zaigravši bez golmana, no primili su još dva pogotka za uvjerljiv poraz i potvrdu prvog mjesta Hrvatske.

Rezultati: Hrvatska - Albanija 4:1, Danska - Hrvatska 1:4, Albanija - Ukrajina 3:10, Albanija - Danska 1:3, Hrvatska - Ukrajina 3:2, Danska - Albanija 2:3, Ukrajina - Hrvatska 2:7