AA/ABACA/ABACA PRESS/PROFIMEDIA Aa/abaca/abaca Press/profimedia
REZULTATI U EUROPI

Hrvatski dvojac korak bliže grupnoj fazi Ligi prvaka. Džeko dominirao u debiju za Fenerbahçe

Dinamov potencijalan protivnik u Europskoj ligi, ako dođe do senzacije, ostao je na mrtvoj točki
Piše: SN/HinaObjavljeno: 26. srpanj 2023. 23:08

U prvoj utakmici drugog pretkola Konferencijske lige Fenerbahçe je na domaćem terenu s 5:0 nadigrao moldavski Zimbru, a turskoj publici sjajno se predstavio Edin Džeko koji je zabio treći gol u 61. minuti i upisao još dvije asistencije. Ostale golove postigli su Kadioglu (11.), Kent (14.), Szymanski (63.) i King (88.). Za ‘‘Bosanskog dijamanta‘‘ bio je ovo prvi službeni debi u novom klubu u kojega je ljetos stigao nakon što je s Interom postao doprvak Europe.

Poljski prvak Rakow, za koji su cijeli susret odigrali Fran Tudor i Zoran Arsenić, slavio je s 3-2 protiv azerskog prvaka Qarabaga, a do pobjede je došao u 91. minuti golom Nijemca Sonnya Kittela.

Ciparski Aris je s 6-2 nadigrao BATE, a klub iz Limasola je postigao po tri gola u svakom poluvremenu.

Moldavski Šerif je u Tiraspolju golom Marokanca Amine Talala (28) svladao s 1-0 izraelski Maccabi Haifu.

Klaksvik s Farskih otoka je nakon senzacionalnog izbacivanja mađarskog prvaka Ferencvarosa kod kuće odigrao 0-0 sa švedskim Hackenom.

Nogometaši ljubljanske Olimpije u prvom su susretu u bugarskom Razgradu odigrali neriješeno 1-1 s domaćim Ludogorecom. Timi Max Elšnik zabio je za Olimpiju u 14. minuti, a izjednačio je Dominik Jankov u 44. minuti. Hrvatski igrač Ivan Posavec igrao je za goste do 75. minute.

Bude li Olimpija uspješna u ukupnom zbiru oba susreta, suparnik će joj biti bolji iz susreta litavskog Žalgirisa iz Kaunasa i turskog Galatasaraya iz Istanbula.