Prije tri i pol godine u Kup dvoboju gost Oriolika bio je Hajduk
 VLADO KOS/CROPIX
KUP HRVATSKE

Hrvatski trećeligaš, koji uskoro slavi 100. rođendan, iz penala u 104. do najvećeg uspjeha u povijesti

Poznat je i sedmi četvrtfinalist Kupa Hrvatske. Za polufinale će se Slavonci boriti protiv Istre
Piše: HinaObjavljeno: 28. veljača 2021. 16:52

Nogometaši Oriolika iz Oriovca izborili su plasman u četvrtfinale hrvatskog Kupa nakon što su u dvoboju osmine finala nakon produžetaka pobijedili Rudar iz Labina sa 1-0.

U sudaru trećeligaša presudio je pogodak Valentina Kuzmića iz jedanaesterca u 104. minuti nakon što u prvih 90 minuta nije bilo golova. To je najveći uspjeh u povijesti kluba koji će za dvije godine proslaviti 100 godina postojanja.

Obje momčadi završile su utakmicu s igačem manje. Kod domaćina je u 28. minuti isključen Marko Živatović nakon što je kao zadnji igrač obrane oborio Ivana Macana, dok je s druge strane pocrvenio David Golić u 43. minuti sakupivši dva žuta kartona u razmaku od svega 120 sekundi.

Rudar je najbliže golu bio u 40. minuti kada je pogodio vratnicu. Oriolik će u četvrtfinalu, ponovno na svom stadionu igrati protiv Istre 1961. U posljednjem susretu osmine finala 3. ožujka se sastaju Zagreb i Hajduk.