PRIMERA

I Zaragoza osjetila Messijev gnjev. Leo dva zabio i jednom asistirao, Barca stigla na -3

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 08. travanj 2012. 00:53

Lionel Messi utkao je dva pogotka i asistenciju u novu prvenstvenu pobjedu nogometaša Barcelone koji su nakon vodstva Zaragoze od 1-0, na koncu slavili s 1-4 u 32. kolu Primere...

Barem do sutrašnje utakmice Reala protiv Valencije, Barcelona je prednost Madriđana smanjila na sedam bodova, a Leo Messi je s dva zgoditka Zaragozi pretekao Cristiana Ronalda na prvom mjestu ljestvice strijelaca. Argentinac je trenutno na brojci od 38 golova ove sezone u Primeri, te ukupno 60 u svim natjecanjima.

Ipak, u ovoj je utakmica u vodstvo došla Zaragoza nakon točno pola sata igre, a strijelac je bio Aranda. No, već šest minuta kasnije Puyol je stvari vratio na početak, a potom je na scenu stupio najbolji nogometaš današnjice. Argentinac je prvo u 39. minuti zabio za vodstvo momčadi Pepa Guardiole, potom je u 86. uspješno realizirao kazneni udarac, da bi u 2. minuti sudačke nadoknade asistirao Pedru za krajnjih 1-4.

Zaragoza je tako nastavila svoju neslavnu seriju u sudarima s katalonskim klubom. Bio je ovo sedmi poraz u kojima prosječno primaju 3.29 pogodaka od Barçe.

Recimo i da je hrvatski reprezentativac Tomislav Dujmović u redovima poražene momčadi cijeli susret proveo na klupi za pričuve.

Težak je debakl u ovom kolu doživjela Osasuna koja je kod Rayo Vallecana inkasirala šest komada, te je uz prošlotjedni poraz od Reala 5-1 ukupno u dva kola primila čak 11 pogodaka. Posebno je bio inspiriran veznjak domaćih Michu koji je dvama golovima ukupno uknjižio njih 17 ove sezone u Primeri što je izvanredan doseg za jednog veznog nogometaša. Sumnjamo stoga da će Michu i naredne sezone nositi dres momčadi iz predgrađa Madrida. Posljednji je puta Rayo u prvoj ligi na svom terenu postigao pet ili više pogodaka prije 22 godine kada su 1980. svladali Burgos s 5-2.

Uzbudljivo je bilo i u dvoboju Espanyola i Real Sociedada gdje su gosti s dva zgoditka posuđenog napadača Arsenala Carlosa Vele već nakon 15 minuta imali 2-0, no do kraja su domaći ipak uspjeli stići do remija.

Sportinga je pobjedom od 2-0 Getafe dodatno prikovao za dno ljestvice, dok je sebi priuštio miran finiš sezone u sredini ljestvice bez bojazni da će im biti ugrožen opstanak u prvoligaškom društvu.

Primera, 32. kolo:

Zaragoza – Barcelona 1-4 (Aranda 30 / Puyol 36, Messi 39, 86-11m, Pedro 90+2)

Getafe – Sporting 2-0 (Miku 22, Castro 47)

Rayo Vallecano – Osasuna 6-0 (Movilla 5, Michu 17, 28, Costa 36, Armenteros 57, Tito 79)

Espanyol – Real Sociedad 2-2 (Demidov 45-ag, Weiss 47 / Vela 12, 15)