Ibričićev Kauri nadigrao Livaju i društvo za vječnu titulu! Spektakl uveličao i Dalić, ovacije za ikone...

Oko pet tisuća ljudi se natiskalo u ponedjeljak na Gripama, a na parketu su bila brojna poznata lica
Piše: Jurica RadićObjavljeno: 26. prosinac 2022. 19:47

FINALE: ANTIQUE BAR/RESTORAN DUJE – KAURI 2:5 (1:2)

Dvorana Gripe. Gledatelja 5500. Suci: Babić, Vulić, Đerek (Split).

STRIJELCI: 1-0 Livaja (9), 1-1 Moro (10), 1-2 Novaković (20), 1-3 Moro (22), 1-4 Novaković (23), 1-5 Novaković (25), 2-5 Prpić (37).

ANTIQUE BAR/RESTORAN DUJE: Rogić, Erlić, Šiško, N.Kalinić, Tomičić, Teklić, Sahiti, Šego, Vastić, Marinić-Kragić, Klasnić, Budimir, Bartulović, Tomasov, R.Brajković, B.Jakić, Primorac, Božinović, Prkić, Asanović, Budić, Boljat, Vranješ, Prpić, Livaja. TRENER: Mladen Perica Štrla.

KAURI - Majkić, Kovačić, Brečko, Peričić, Pokrivač, Balić, Ibričić, Radošević, Moro, Bosančić, Krolo, Čurjurić, Ilić, F.Bradarić, Čurić, Bačelić-Grgić, Novaković. TRENER: Tiho Trogrlić.

Uzbudljivo je bilo finale u prvom dijelu, sijevalo je s obje strane. Gađale se vratnice, vratari u sprintu preko cijelog igrališta pucali kao "iz topa", a onda je Kauri u drugom dijelu prebacio u višu brzinu i postao uvjerljivi, ali i posljednji pobjednik malonogometnog turnira "4 kafića Memorijal Dino Petrinović". Obranio je Ibričićev Kauri naslov, ali ujedno dobio i prefiks "vječni" jer nitko ih ne može skinuti s trona. Jednostavno, više se ne igra.

Kakvu je taktiku spremio Tiho Trogrlić za finale, koliko ima snage u nogama Senijada Ibričića pitali su se mnogi pred završnu utakmicu. Jer, nije bilo jednostavno suprotstaviti se Livaji, Tekliću, Božinoviću, Sahitiju i Tomasovu. Pero Bosančić "zalijepio" se za Livaju kao mladi Petrašilo-Jurić u prvoj utakmici. Ali, zna Bosančić i u napadu, jer već u trećoj minuti njegov je udarac iz praznih vrata obranio "brončani" Erlić. Ali, u devetoj minuti "petom" je Teklić u prostor izbacio Livaju koji udarcem s 10-ak metara matira Majkića za deblokiranje rezultata. Ali, spremno je uzvratio razigrani Moro, prva "violina" Narančastih za poravnanje rezultata nakon pola prvog dijela. Međutim, na odmor se ipak otišlo s prednošću branitelja naslova, za što je najzaslužniji bivši slovenski reprezentativac Milivoje Novaković.

Kada je Nikola Moro odmah na startu drugog dijela povećao na 3:1 vidjelo se da je Kauri upalio "turbo pogon" što je potvrdio Novaković s dva pogotka utakmicu odvevši utakmicu u potpuno izvjesne vode. Milivoje Novaković je najbolji strijelac, Nikola Moro proglašen je najboljim igračem turnira, a Lovre Rogić je najbolji vratar.

Zlatko Dalić, došao je na turnir, na finalnu utakmicu. pred početak finala kratko je stao pred kamere.

- Rado se uvijek odazivam ovom turniru, lijepo je biti na Gripama. Čestitke organizatorima na svemu što su napravili ovih 20 godina...Katar? Šta da vam kažem, ljudi su presretni, navijači pozdravljaju na svakom koraku. Bude se i nove emocije, stvaraju obavezu da idemo dalje i ne posustajemo, budemo što bolji - kazao je Dalić.

POLUFINALE: ANTIQUE BAR/RESTORAN DUJE – VIVAS BAR 6:5 (2:2, 1:2)

Dvorana Gripe. Gledatelja 5000. Suci: Babić (Split) i Duvnjak (Solin).

STRIJELCI: 1-0 Tomasov (5), 1-1 Jurić-Petrašilo (10), 1-2 Dolček (19), 2-2 Božinović (24)

Sedmerci: 2-3 Antunović, 3-3 Primorac, 3-4 Brnić, 4-4 Teklić, 4-5 M.matić, 5-5 Božinović; Antunović brani Rogić, Božinović, brani Mišević; Antunović, brani Rogić, 6-5 Božinović.

VIVAS BAR: Mišević, Butorović, M.Bilić, Čubelić, Obilinović, Miladin, Musa, Pralija, Antunović, Bubalo, N.Đolonga, Dolček, K.Vulić, Bačić, Brnić, M.Matić, L.Pralija, V.Đolonga, Jurić-Petrašilo, Vulikić. TRENER: Filip Bokrović.

Zanimljivu polufinalnu utakmicu riješili su vratari. U dvoboju dva vratara sa Šubićevca, pobjedu je odnio Lovre Rogić. Obranio je sedmerca Antunoviću, dok je Luigi Mišević jednom skinuo udarac Božinovića. Vratar Hajduka na posudbi u Šibeniku, 18-ogodišnji Mišević, bio je prvo ime utakmice prije izvođenja kaznenih udaraca. Naprosto je "izludio" napadače suparničke momčadi, obranio je niz teških udaraca ui drugom poluvremenu, a uz to je "skinuo" i kazneni udarac Marku Livaju.

Gripe su kod rezultata 2:2 na pet minuta prije kraja očekivale rasplet prije sedmeraca, ali nije se dao zbuniti Mišević. Obranio je udarac Livaji u 35. minuti i tako odveo utakmicu do sedmeraca. U 40 minuta igre bolji igrači u plavim dresovima, ali mlada momčad Vivasa uspjevala je obraniti remi. Imali su doduše i vodstvo na poluvremenu, međutim kvaliteta je u nastavkuj napravila pritisak. Nisu "žuti" uspjeli otići i korak dalje, a za to je uz vratara Rogića dakao zaslužan i velemajstor sa malonogometnih terena, Josip Božinović. Jedan sedmerac mu se "omaknuo", ali ne griješia takva klasa dva puta. Tako je Antique bar/Restoran Duje, inače favorit ovog dvoboja, uz puno muke došao do očekivanog finala.

Kauri slavio protiv Camela

POLUFINALE: KAURI - CAMEL 4:3 (2:0)

Velika dvorana Gripe. Gledatelja 5000. Suci: Duvnjak (Solin), Vulić (Split).

STRIJELCI: 1-0 Moro (14), 2-0 Kovačić (18), 3-0 Čurjurić (25), 4-0 Novaković (35), 4-1 Subašić (37), 4-2 Mornar (40), 4-3 Mornar(40)

KAURI - Majkić, Kovačić, Brečko, Peričić, Pokrivač, A.Balić, Ibričić, Radošević, Moro, Bosančić, Krolo, Čurjurić, Ilić, F.Bradarić, Čurić, Bačelić-Grgić, Novaković. TRENER: Tiho Trogrlić.

CAMEL: Sentić, J.Buljat, Kranjčar, Vrcić, Vejić, V.Balikć, Jelavić, Biliškov, Šarić, Bančić, Maloča, Subašić, Mamut, Ipša, Martić, Mornar. TRENER: Ivan Pudar.

Bez obzira na konačnih 4-3, lagani prolaz do finala za Ibričića i društvo, branitelje naslova. Već na poluvremenu imali su 2-0 preko Solinjanina Mora i Omišanina Kovačića, a onda je Zadranin Čurjurić stavio pečat na pobjedu već početkom drugog dijela.

Iskusniji, ali i nadasve poletniji pokazali su se igrači koju zastupali poznato noćno okupljalište sa Splita 3. Kauri je prema finalu otplovio pod dirigentskom palicom Ivana Čurjurića, 33-ogodišnjaka koji danas igra za Zadra, a nekoć je bio junior Hajduka iz generacije Maria Maloče. Nije pomoglo Camelu ni što se u drugom dijelu na parketu pojavio i Niko Kranjčar.

U dvoboju dvoje velikih fantazista koji su ovog puta nosili "jedanaesticu" (Ibričić) i "sedmicu" (Kranjčar) nikakvih dvojbi nije bilo. Dodao je i Novaković jednog za "poker" u mreži Camela, a za radost navijača pobrinuo se pogotkom Danijel Subašić. Može Subašić i kao igrač, a ne samo vratar. Makar i za utješni zgoditak. Kao što se proveselio i Mornar, inicijator turnira koji se od "4 kafića" nakon 20 izdanja oprostio s dva pogotka u zadnjoj minuti.

OVACIJE ZA IBRU I KRANJČARA

Da će Marko Livaja pobrati pljesak s tribina, to nije bilo iznenađenje. Na predstavljanju momčadi za prvi polufinalni dvoboj, Livaja je očekivano, uz Romana Obilinovića dobio najviše pljeska s tribina. Ali, kada je krenula najava za drugi susret, prave ovacije doživjele su, nakon aktualn,e i dvije bivše "desetke". Zaorilo se s tribina dvorane na Gripama "Niko, Niko" kada je Kranjčar izlazio na parket. Godinu i pol je bio u Hajduku, ali nisu ga navijači zaboravili. Kao da je "desetljeće" igrao. Za Senijada Ibričića već se sve zna, jer Ibro je u dvije i pol godine igranja za Hajduk stekao toliko navijača da će za života uvijek u Split dolaziti kao na "svoj teren". Može biti zeleni, a može biti parket, ali uvijek Ibričića čeka golema podrška s tribina.

LOVRE KALINIĆ S GABRIĆEM

Hajdukov kapetan Lovre Kalinić još uvijek je u statusu oporavljenika nakon teške ozljede koljena koju je zaradio posljednjeg vikenda u listopadu u dvoboju sa Lokomotivom u Kranjčevićevoj. Ali, unatoč ozljedi nije propustio doći uživo pogledati turnir na Gripama. Zatekli smo Kalinića u društvu njegovog nekadašnjeg trenera Tonča Gabrića.

- Uvijek smo zajedno, iako moram priznati. On bi se mene htio riješiti, ali ja ga nigdje ne puštma. Ni ovako ozljeđen – kazao je u šali Lovre Kalinić dok je u prvom redu sjedio sa Gabrićem.

Prethodno su se obojica zagrlili sa Danijelom Subašićem prije nego li je popularni Suba istrčao na parket.

- Mi vratari uvijek vam se držimo zajedno – dodao je Kalinić.

27. travanj 2024 12:45