PREMIER LIGA

Infarktana završnica u Manchesteru! Balotelli u 94. minuti iz jedanaesterca srušio Tottenham!

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 22. siječanj 2012. 17:44

Nedjelja u Premiershipu je iznimno zanimljiva i kvalitetna, a od dvije utakmice 22. kola prvi su je odradili igrači vodećeg Manchester Cityja i trećeplasiranog Tottenhama.

Završilo je pobjedom domaćina 3-2, a pogodak vrijedan tri boda i nastavka soliranja na vrhu ljestvice postigao je Talijan Mario Balotelli i to u 95. minuti. U trenucima kada se očekivao kraj ogleda Balotelli je primio loptu blizu suparničkog šesnaesterca. Doslovno se ugurao u njega, a potom ga je King sapleo i sudac Webb je pokazao na jedanaesterac. Talijan je sam preuzeo pritisak na sebe i postigao pogodak koji je trenutačno Cityja odvojio od Uniteda na šest, a od Tottenhama na čak osam bodova.

Inače, pravo ludilo je na travnjaku Etihada zavladalo od 56. do 65. minute. U tih deset minuta su postignuta četiri pogotka. Da stvar bude uzbudljivija prvo je Manchester City poveo 2-0 pogocima Nasrija i Lescotta, no vrlo brzo su gosti anulirali kompletno vodstvo gostiju, a do izjednačenja su došli preko Defoea i Balea.

24. rujan 2024 12:25