SERIE A

Inter bolji od Fiorentine

Klose se novim dvama pogocima probio na treće mjesto ljestvice strijelaca s osam golova. Zanimljivo je da mu je za njih trebalo samo 16 udaraca u okvir gola.
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 10. prosinac 2011. 21:24

Dva gola i asistenciju upisao je 33-godišnji njemački nogometaš Miroslav Klose u novoj velikoj Lazijevoj gostujućoj pobjedi u Seriji A, 3-2 trijumfu kod Leccea u srazu 15. kola.

Posljednjeplasirana je momčad prvenstva povela u 11. minuti, ali je Klose u 28. na asistenciju Diakitea izjednačio, a u 47. i sjajno asistirao Loriku Cani za vodstvo rimskog kluba. Albanskom veznjaku rođenom u Prištini bio je to premijeran pogodak u dresu rimskog kluba, koji je pojačao ljetos došavši iz turskog Galatasaraya.

Nakon što su desetak minuta kasnije domaći došli do izjednačenja, na asistenciju Djibrila Cissea Klose je u 86. minuti sjajno zabio glavom i donio nova tri gostujuća boda momčadi Edoarda Reje.

Laziju je ovo bila peta pobjeda u sedmome prvenstvenom gostovanju ove sezone. Imaju Rimljani na kontu i dva remija, te niti jedan poraz. Najbolja su talijanska momčad po gostujućem učinku.

Klose se novim dvama pogocima probio na treće mjesto ljestvice strijelaca s osam golova. Zanimljivo je da mu je za njih trebalo samo 16 udaraca u okvir gola. Za momčad Lazija svih je 90 minuta odradio bosansko-hercegovački reprezentativac Senad Lulić.

S nova tri boda Lazio se, makar privremeno, probio na drugo mjesto ljestvice.

I u drugome dosad završenom dvoboju 15. kola slavili su gosti. Genoa je pobijedila Sienu 2-0 pogocima Marca Rossija i Rodriga Palacija. Argentinskome 27-godišnjem napadaču Palaciju to je bio šesti ovosezonski pogodak

Nogometna momčad milanskog Intera pobijedila je na svom San Siru Fiorentinu 2-0 u utakmici 15. kola Serije A došavši do pete ovosezonske prvenstvene pobjede...

Pitanje pobjednika odlučeno je pogocima pretkraj prvog i na početku drugog poluvremena. Giampaolo Pazzini u 41. je minuti majstorski prevario Artura Boruca nakon dubinskog ubacivanja mladog Brazilca Coutinha, no bivši napadač Fiorentine nije slavio pogodak protiv nekadašnjih suigrača.

Na sretan i slučajan način na konačnih je 2-0 u 49. minuti povisio Japanac Yuto Nagatomo, od kojeg se lopta odbila u gol.

Do tek druge ovosezonske pobjede došli su nogometaši Cesene na gostovanju kod Palerma. Jedini je pogodak na Siciliji u 63. minuti bio djelo Adriana Mutua.

Minutu nakon gola Palermu je isključen Muñoz nakon drugoga žutog kartona unutar tri minute, čime je pitanje pobjednika bilo riješeno.

U 79. je minuti umjesto strijelca odlučujućeg pogotka u igru ušao 21-godišnji hrvatski veznjak Damjan Đoković.

Serie A, 15. kolo:

Lecce – Lazio 2-3 (Di Michele 11-11m, Ferrario 58 / Klose 28, 86, Cana 47)

Siena – Genoa 0-2 (Rossi 57, Palacio 90+2)

Inter - Fiorentina 2-0 (Pazzini 41, Nagatomo 49)

Palermo - Cesena 0-1 (Mutu 63)

Redoslijed: 1. Juventus 29 (13 utakmica), 2. Lazio 28 (14), 3. Milan 27 (13), 4. Udinese 27 (13), 5. Napoli 20 (13)...

Manchester City odbio ponudu Milana za Teveza

Dopredsjednik talijanskog nogometnog prvaka Milana, Adriano Galliani, izjavio je kako od dovođenja problematičnog argentinskog napadača iz Manchester Cityja, Carlosa Teveza, neće biti ništa.

- Manchester City želi da otkupimo Tevezov ugovor odmah. Mi smo ponudili da ga dovedemo na posudbu sa opcijom otkupa. Mi svoju ponudu ne mislimo mijenjati – jasan je bio Galliani.

Čelnici Cityja već su nekoliko puta naglasili da žele trajno "utrapiti" problematičnog Argentinca, međutim, zasada još uvijek nema takvih interesenata. Dopredsjednik Milana se ipak potajno nada da će mu uprava "građana" izaći ususret.

- Bit će ovo dugi pregovori u kojima je sve moguće – zaključio je Galliani.

28. travanj 2024 03:31