Screenshot: YouTube
HRVATI RASPUCANI

Ivan Santini zabio četiri gola! Hrvatski napadač postao prvi strijelac belgijske lige

Santini je postigao prvi, drugi, četvrti i peti pogodak u visokoj pobjedi svoje momčadi
Piše: HinaObjavljeno: 21. veljača 2015. 23:39

Hrvatski nogometaš Ivan Santini postigao je četiri pogotka u 6-0 (3-0) pobjedi Kortrijka protiv Westerloa u susretu 27. kola belgijskog prvenstva, a s tim je učinkom zasjeo i na vrh ljestvice strijelaca.

Santini je postigao prvi, drugi, četvrti i peti pogodak u visokoj pobjedi svoje momčadi u 17., 28., 52. i 73. minuti susreta, a zatim je u 77. minuti zamijenjen.

Dvadesetpetogodišnji Zadranin predvodi ljestvicu strijelaca belgijske lige sa 13 pogodaka, jednim više od prvih pratitelja, Laurenta Depoitrea (Gent) i Abdoulaya Diabyja (Mouscron-Peruwelz).

Kortrijk je ovom pobjedom stigao na treće mjesto ljestvice sa 47 bodova, koliko ima i četvrti Standard iz Liegea, dok drugi Anderlecht ima bod više i utakmicu manje.

Na vrhu je Club Brugge sa 52 boda i utakmicom manje. Westerlo je 11. sa 30 bodova.