LEVERKUSEN, GERMANY - AUGUST 30: Tin Jedvaj of Leverkusen (R) is hugged bay Stefan Kiessling after scoring during the Bundesliga match between Bayer Leverkusen and Hertha BSC Berlin at BayArena on August 30, 2014 in Leverkusen, Germany. (Photo by Juergen Schwarz/Bongarts/Getty Images)
 Juergen Schwarz / 2014 Getty Images
BUNDESLIGA

Jedvaj zabio autogol pa se iskupio pogotkom na drugoj strani u pobjedi Bayera

U 24. minuti je doveo Herthu u vodstvo kad je ubačaj skrenuo u mrežu svog vratara
Piše: HinaObjavljeno: 30. kolovoz 2014. 19:13

U 2. kolu njemačkog nogometnog prvenstva Bayer Leverkusen je na domaćem terenu pobijedio Herthu sa 4-2, a branič domaćina Tin Jedvaj dva je puta zatresao mrežu, prvo svoju, a potom i protivničku.

Jedvaj je postigao autogol za vodstvo gostiju u 24. minuti, a potom je u 50. minuti donio izjednačenje Leverkusenu. A 15 minuta kasnije je zamijenjen. Za pobjedu Leverkusena zabili su još Emir Spahić (62), Julian Brandt (74) i Karim Bellarabi (86).

Iako je dva puta vodio, Wolfsburg je protiv Eintrachta iz Frankfurta izvukao tek remi, bilo je 2-2. Za Wolfsburg su zabili Naldo (15) i Maximilian Arnold (79), a strijelci za Eintracht bili su Takashi Inui (24) i Vaclav Kadlec (85).

Ivica Olić je igrao do 70. minute za "vukove", dok je Ivan Perišić i dalje ozlijeđen.

Hamburger je na svom stadionu doživio težak poraz od novaka u Bundesligi, momčadi Paderborna. Bio je 3-0 za goste, a Milan Badelj i Ivo Iličević odigrali su cijelu utakmicu za HSV.

Jučer je Borussia iz Dortmunda u gostima svladala Augsburg sa 3-2. Gosti iz Dortmunda poveli su sa 3-0 pogocima Reusa (11), Papastathopoulosa (14) i Ramosa (78), da bi domaći u završnici smanjili preko Bobadille (82) i Matavža (90).

U derbiju 2. kolu njemačkog nogometnog prvenstva Schalke je na svom terenu protiv branitelja naslova Bayerna odigrao 1-1. Poveo je Bayern pogotkom Lewandowskog u 10. minuti, a strijelac za Schalke bio je Benedikt Hoewedes u 62.

Igrači Bayerna žučno su protestirali kod suca zbog toga što je Hoewedes igrao rukom, ali im to nije pomoglo.

REZULTATI

AUGSBURG - BORUSSIA D. 2:3 (Bobadilla 83, Matavž 89/Reus 11, Papastathopoulos 14, Ramos 79)

BAYER - HERTHA 4:2 (Jedvaj 50, Spahić 62, Brandt 74, Bellarabi 86/Jedvaj 4-ag, Schieber 60)

HSV - PADERBORN 0:3 (Kachunga 29, Vrancic 68, Stoppelkamp 87)

STUTTGART - KÖLN 0:2 (Osako 22, Ujah 33)

WERDER - HOFFENHEIM 1:1 (Galvez 59/Firmino 19)

WOLFSBURG - EINTRACHT 2:2 (Naldo 15, Arnold 79/Inui 23, Kadlec 86)

SCHALKE - BAYERN - 1:1 (Benedikt Hoewedes 62 / Robert Lewandowski 10)