SPORTFOTO ZINK/WOLFGANG ZINK/IMAGO SPORTFOTODIENST/PROFIMEDIA Sportfoto Zink/wolfgang Zink/imago Sportfotodienst/profimedia
SLOMILI IH U ZAVRŠNICI

Kaiserslautern slavio kod kuće, bivši igrač zaprešićkog Intera i Lokomotive izborio četvrtfinale DFB Pokala

Veliki preokret režirala je Fortuna iz Duesseldorfa koja je u gostima pobijedila Magdeburg 2-1
Piše: HinaObjavljeno: 05. prosinac 2023. 20:10

U drugoligaškom ogledu osmine finala njemačkog DFB Pokala nogometaši Kaiserslauterna su pred svojim navijačima pobijedili Nuernberg 2-0.

Domaći sastav do proboja među osam najboljih došao je golovima u završnici susreta. Prvo je Tachie u 75. zabio za 1-0, a samo tri minute kasnije Ache je postavio konačnih 2-0.

Cijelu utakmicu za Kaiserslautern je odigrao 22-godišnji hrvatski nogometaš Nikola Soldo, nekadašnji igrač zaprešićkog Intera i Lokomotive.

Veliki preokret režirala je Fortuna iz Duesseldorfa koja je u gostima pobijedila Magdeburg 2-1. Domaćin je poveo golom Atika u 15. minuti te je vodio sve do 87. minute. Tada je na scenu stupio Niemiec koji je ušao u igru u samoj završnici, a postizao je golove u 87. i 92. minuti za veliki preokret i slavlje Fortune.

U srijedu su na rasporedu preostale četiri utakmice ove faze DFB Pokala, a parovi su Saarbruecken - Eintracht Frankfurt, Bayer - Paderborn, Stuttgart - Borussia (D) i Hertha - Hamburg.