LEE SMITH Afp
RAT NA HAMPDENU

Kakva luda završnica i pobjeda Ukrajine! Šveđani s igračem manje pali u posljednjim sekundama

Ukrajina je u posljednjim sekundama u produžecima svladala Ukrajinu i izborila četvrtfinale Eura
Piše: SNObjavljeno: 29. lipanj 2021. 23:43

ŠVEDSKA - UKRAJINA 1:2 (Forsberg 43' / Zinčenko 27', Dovbik 121')

ŠVEDSKA (4-4-2): Olsen – Lustig (od 84. Krafth), Lindelof, Danielson, Augustinsson (od 83. Bengtsson), Larsson (od 97. Claesson), Olsson (od 100. Helander), Ekdal, Forsberg – Kuluševski (od 97. Quaison), Isak (od 97. Berg).

UKRAJINA (3-5-2): Buščan – Zabarnji, Krivtsov, Matvijenko – Karavajev, Sidorčuk (od 118. Bezus), Stepanenko (od 94. Makarenko), Šaparenko (od 61. Malinovskij), Zinčenko – Jarmolenko (od 105. Dovbik), Jaremčuk (od 91. Besjedin, od 101. Cigankov).

----------------------------------------------------------------------------------

U posljednjem susretu osmine finala EURO 2020. nogometna reprezentacija Ukrajine je u Glasgowu nakon produžetaka pobijedila Švedsku sa 2-1.

Ukrajina je povela u 27. minuti golom Oleksandra Zinčenka, a izjednačio je Emil Forsberg u 43. minuti svojim četvrtim golom na ovom prvenstvu.

Ukrajina je u 55. minuti bila korak do novog vodstva, no Sidorčuk je pogodio stativu. Samo minutu kasnije okvir gola je na suprotnoj strani pogodio i Forsberg. Sjajni švedski veznjak pogodio je vratnicu i u 69. minuti.

ROBERT PERRY Afp

Kako više nije bilo golova susret je ušao u produžetka, a u 99. minuti Švedska je ostala s igračem manje. Danielson je prvo dobio žuti karton zbog oštrog prekršaja nad Besedinom, no Orsato je pogledao snimku i dao crveni karton švedskom braniču.

Kada se već činilo kako ćemo gledati izvođenje jedanaesteraca Ukrajina je zabila za 2-1. Zinčenko je sjajno ubacio, a Davbik glavom zabio za pobjedu.

Ukrajina je u svom trećem nastupu na europskim prvenstvima prvi put prošla skupinu, a sada je otišla i korak dalje. Ukrajina će u četvrtfinalu igrati protiv Engleske koja je golovima Raheema Sterlinga (75) i Harryja Kanea (86) porazila Njemačku sa 2-0.

Utakmica je na rasporedu 3. srpnja u Rimu.

Prijenos utakmice uživo:

ŠVEDSKA - UKRAJINA 1:2 (Forsbberg 43' / Zinčenko 27', Dovbik 121')

KRAJ UTAKMICE

GOOOL 121. minuta - Zinčenko je poslao sjajnu loptu u kazneni prostor, a Dovbik je glavom s pet metara zabio za vjerojatnu pobjedu Ukrajine!

116. minuta - Pucao je atraktivno Malinovskij, ali bio je to slab pokušaj s ruba šesanesterca

111. minuta - Dao je Malinovskij odličnu loptu za Dovbika, ali ovaj šalje loptu iznad grede. Ipak, sudac je uz sve podigao i zastavicu označio zaleđe

KRAJ PRVOG PRODUŽETKA

105. minuta - Opalio je sada Forsberg isprve iz voleja s dvadesetak metara, ali lopta je otišla daleko od gola

97. minuta - Danielson koji je ušao u igru u nastavku je maksimalno neoprezno ušao u Besedina, a potom mu je sudac pokazao žuti karton. Ipak, nakon što je još jednom pogledao snimku odlučio mu je pokazati crveni karton. Bio je to zaista pogibeljan start

KRAJ, IGRAT ĆE SE PRODUŽECI

89. minuta - Pobjegao je Kuluševski sada zadnjoj liniji Ukrajine, pucao, ali Zabarnji mu ulazi u blok

80. minuta - Nakon vatrenog otvaranja drugog dijela malo su usporile sada jedna i druga momčad jer ulog je velik

69. minuta - Forsberg se sjajno oslobodio na udarac i potom zapucao s ruba šesnaesterca, ali lopta je odsjela na gredi

66. minuta - Kuluševski je pucao s desetak metara s desne strane, ali brani Olssen

56. minuta - Isak je povukao loptu, dao za Forsberga na rub kaznenog prostora koji također kao i njegov kolega na drugoj strani pogađa vratnoci

55. minuta - Jarmolenko je dao povratnu loptu za Sidorčuka, a ovaj s desetak metara pogađa vratnicu

54. minuta - Prva prava prilika u drugom dijelu! Larsson je opalio s dvadesetak metara, ali lopta je otišla pored vratnice

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

GOOOL 43. minuta - Opalio je Forsberg sada s nekih 25 metara, a lopta se na putu do gola odbila od jednog igrača Ukrajine i prevarila Buščana

38. minuta - Nakon što su primili pogodak, Šveđani su malo pritisnuli Ukrajince, ali ne mogu stvoriti pravu priliku pred vratima Buščana

32. minuta - Nakon ubačaja Šaparenka iz slobodnog udarca u kazneni prostor, lopta je pala ispred Jarmolenka koji puca iskosa s lijeve strane iz voleja, ali preko gola

30. minuta - Zapucao je sada Larsson iz slobodnog udarca, pokušao iznenaditi Buščana, ali vratar Ukrajine bio je oprezan

GOOOL 27. minuta - Jarmolenko je u stilu Luke Modrića proslijedio loptu na lijevu stranu i potom ju je topovski Zinčenko poslao u mrežu za vodstvo

PAUL ELLIS Afp

19. minuta - Nakon odlične akcije Šveđana Isak je dobio loptu na rub kaznenog prostora, pucao, ali lopta odlazi pored gola. Bila je ovo sjajna prilika za Šveđane

18. minuta - Kulupevski je ubacio s desne strane u kazneni prostor, najviši u skoku bio je Forsberg, ali ostao je prekratak

11. minuta - Sjajno su sada kombinirali Jarmolenko i Jaremčuk na desnoj strani, u konačnici je pucao Jaremčuk, ali njegov udarac iz blizine brani Olsen

9. minuta - Zapucao je Šaparenko iz velike daljine, ali njegov udarac je bio neprecizan

6. minuta - Pucao je Kuluševski, ali lopta se od bloka odbila u korner

5. minuta - Šveđani imaju nešto više od igre u uvodnim minutama, ali još uvijek traje ispitivanje snaga na samom početku susreta

1. minuta - Utakmica je počela!

26. srpanj 2024 21:04