Screenshot: Sportsport.ba
EKSPLOZIVNI DERBI

Kaos u Sarajevu! Igrači Širokog Brijega spašavali živu glavu, navijači ih gađali topovskim udarima: ‘Ubojice‘

Gosti su pred naletom pirotehničkih predmeta morali bježati da bi sačuvali živu glavu
Piše: Miljenko KaračićObjavljeno: 18. veljača 2024. 16:56

Sarajevo - Široki Brijeg 1:3 (0:0) 0:1 - Lukić (46), 0:2 - Kuprešak (52), 0:3 v- Mišić (77), 1:3 - Mustafić (87)

SARAJEVO - Stadion Koševo. Gledatelja 6.500. Sudac: Sabrija Topalović (Zenica) - 6,5. Pomoćnici: Senad Ibrišimbegović (Travnik) i Demir Mirza (Kakanj), Četvrti sudac: Dražen Marić (Bijeljina). Opunomoćenik: Fahrudin Sinanović (Kalesija).

SARAJEVO: Iliev 6 - Beganović 5,5 (od 75. Anđušić -), Đuričković 5,5, Aničić 6, Kapetanović 5 - Julardžija 6 (od 64. Ćataković 6), Hasić 6 - Penaranda 5,5, Buljubašić 5,5 (od 57. Matanović 6), Ziljkić 5 (od 57. Mustafić 7) - Renan 6. Trener: Simon Rožman 6

ŠIROKI BRIJEG: Bender 6 - Panjić 7, Mašić 7,5, Matić 7, Marin 7 - Prusina 7,5, Ćavar 7,5 (od 83. Tomić -) - Kuprešak 8 (od 71. Mišić 7,5), Mamić 7,5 (od 89. Buljan -), Bagarić 7 (od 71. Capan 6,5) - Lukić 8 (od 71. Chinedu 6,5). Trener: Dino Skender 7,5

ŽUTI KARTONI: Kapetanović (63), Hasić (63), tr. Skender (68), Hasić (90).

IGRAČ UTAKMICE: Daniel Lukić (Široki Brijeg)

Široki Brijeg prekinuo je na Koševu crni niz od deset utakmica bez pobjede u službenim nastupima. Prekinuo je i neugodnu tradiciju, jer na Koševu nije pobijedio sedam godina, odnosno deset godina u Premijer ligi BiH. Nakon 15 godina goste je na Koševu pratila mala skupina Škripara. Njih je do stadiona dopratila i čuvala veća skupina pripadnika specijalne policije i u tome je uspjela.

No, nije uspjela zaustaviti huligane koji su vrlo ružno ispratili nogometaše Širokog Brijega u svlačionicu nakon utakmice, vulgarnim povicima: Ubojice!

Zapravo, gosti su pred naletom topovskih udara, pirotehnike i drugih tvrdih predmeta morali bježati da bi sačuvali živu glavu i izbjegli ozljede. Te ružne scene prepustit ćemo nadležnim tijelima i vratiti se utakmici.

Široki Brijeg se na Koševu postavio hrabro, igrao je pametno, nije se isključivo branio premda je Sarajevo imalo sterilni posjed lopte, bez šuta na gol u prvih 45 minuta. S druge strane Marijan Ćavar je dva puta stavio na kušnju novog vratara Sarajeva Ilieva.

Nastavak je krenuo sjajno za momčad Dine Skendera. Već u 46. minuti Bender je izbio dugu loptu prema Lukiću koji je glavom spustio loptu Kapetanoviću od kojeg se opet lopta odbila Danijelu Lukiću koji je s 20 metara iskosa skinuo paučinu iz gornjeg lijevog kuta neomćnog Ilieva. Samo šest minuta kasnije nova radost za goste. Mamić je sjajno s centra poslao dubinsku loptu Mihaelu Kuprešaku, koji bježi stoperima Sarajeva i topvskim udarcem postavlja 0:2.

U nastavku susreta Široki se povukao i prijetio ubitačnim kontrama. To je donijelo pogodak u režiji igrača s klupe u 77. minuti. S desne lijeve strane ubacio je Capan, a mrežu Ilieva zatresao Petar Mišić. Sarajevo je u 87. minuti stiglo do pošasnog pogotka sjajnim šutom Mirze Mustafića s 25 metara.

14. travanj 2024 15:38