BUNDESLIGA

Katastrofa Wolfsburga

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 20. kolovoz 2011. 00:44

Nogometaši Borussije iz Mönchengladbacha zasad su preuzeli vodstvo bundesligaške ljestvice nakon što su u prvoj utakmici trećeg kola pred svojom publikom nadigrali Wolfsburg 4-1...

Momčad Luciena Favrea došla je do druge pobjede sezone (nakon 1-0 protiv Bayerna u Münchenu na startu) i prve domaće premda su gosti bolje krenuli u utakmicu. Japanski veznjak Makoto Hasebe krasnim je pogotkom u 12. minuti, nakon duge dijagonale Patricka Helmesa i još ljepše povratne lopte Christiana Träscha, doveo momčad Felixa Magatha u vodstvo.

Sve je po zlu za goste krenulo u 15. minuti. Nespretni danski stoper Simon Kjaer okliznuo se pri posjedu lopte ispred vlastitog 16-erca i poklonio je Raulu Bobadilli. Argentinski je napadač domaćina asistirao za Marca Reusa kojem nije bilo teško zabiti u praznu mrežu. Reus je iznudio 11-erac u duelu sa Schulzeom u 32. minuti, iz kojeg je Daems povisio na 2-1, da bi Bobadilla sam u 45. minuti zabio glavom za 3-1. Konačan je rezultat svojim drugim pogotkom na utakmici nakon sjajne asistencije Venezuelca Aranga postavio Reus u 67. minuti. Bio je to i najljepši trenutak na utakmici.

Mario Mandžukić u gostujućem je sastavu započeo utakmicu. Igrao je do 58. minute kada ga je zamijenio Lakić.

Prisilno je iz igre Magath već u 23. minuti morao izvaditi Hasana Salihamidžića. Ozlijedio je 34-godišnji Bosanac, koji je ovaj put počeo na poziciji desnog beka, zadnju ložu desne noge.

Bundesliga, 3. kolo:

Borussia M. - Wolfsburg 4-1 (Reus 15, Daems 32-11m, Bobadilla 45, Reus 67 / Hasebe 12)

Redoslijed: 1. Borussia M. 7, 2. Mainz 6 (-1), 3. Hannover 6 (-1), 4. Stuttgart 4 (-1), ... 11. Wolfsburg 3...

24. rujan 2024 14:23