BORUSSIA D. - SCHALKE 3-0

Kloppovoj momčadi visoka pobjeda u ruhrskom derbiju i deveto mjesto

Koliko su igrači Juergena Kloppa bili dominantni najbolje pokazuje omjer udaraca na gol, 31-3 u korist Borussije
Piše: HinaObjavljeno: 28. veljača 2015. 21:19

U 23. kolu njemačkog nogometnog prvenstva u subotu je u ruhrskom derbiju Borussia Dortmund na svom stadionu svladala Schalke sa 3-0 golovima Pierre-Emericka Aubameyanga (78), Henrikha Mkhitaryana (79), te Marca Reusa (86), i time je došla do četvrte prvenstvene pobjede zaredom.

U prvom poluvremenu Aubameyang nije iskoristio tri "zicera", Kagawa jednog, a Reus je u 37. minuti pogodio gredu. I u nastavku igrači Borussije nikako nisu uspijevali pronaći put do mreže. U 58. minuti 19-godišnji vratar Schalkea Timon Wellenreuther zaustavio je udarac Reusa, a u 69. Mkhitaryana.

Ipak, u 78. minuti Aubameyang napokon pogađa za vodstvo Borussije, a potom su Mkhitaryan (79) i Reus (86) potvrdili pobjedu. Koliko su igrači Juergena Kloppa bili dominantni najbolje pokazuje omjer udaraca na gol, 31-3 u korist Borussije.

Inače, od 13 golova u posljednje četiri utakmice, momčad iz Dortmunda 10 ih je zabila u drugom poluvremenu.

Bayer Leverkusen je kod kuće pobijedio Freiburg sa 1-0 golom Simona Rolfesa (33). Tin Jedvaj još se nije oporavio od ozljede i nije bio u sastavu Bayera, a pričuvni vratar "apotekara" Dario Krešić ostao je na klupi za rezerve.

Stuttgart je remizirao protiv Hannovera (1-1) i ostao je na posljednjem mjestu, dok je Hertha pobjedom 1-0 protiv Augsburga osvojila važne bodove za opstanak u Bundesligi

U zadnjoj utakmici subotnjeg programa 23. kola Bundeslige Eintracht je u Frankfurtu pobijedio HSV s 2-1, pa je momčad iz Hamburga ostala pri dnu ljestvice.

Junak dvoboja za Eintracht iz Frankfurta bio je Alexander Meier s dva pogotka (12pen,54), ali je u drugoj minuti sudačke nadoknade propustio upisati i hat-trick jer je iz kaznenog udarca pogodio gredu. Meier je tako s 16 pogodaka ostao drugi strijelac Bundeslige iza Arjena Robbena koji ima 17 golova.

Za HSV je zabio Zoltan Stieber (45+2), a u 64. minuti ostali su bez isključenoga Matthiasa Ostrzoleka. Ivica Olić nije nastupio za HSV, koji je ostao petnaesti s 24 boda, tik iznad linije ispadanja.