GLYN KIRK Afp
FA KUP

Kovačić kao kapetan poveo europskog prvaka do pobjede, na Stamford Brigdeu pala ‘petarda‘

Kova je bio i najzaslužniji za prvi pogodak, inicirao akciju iz koje je poentirao Timo Werner
Piše: HinaObjavljeno: 08. siječanj 2022. 20:46

Hrvatski nogometni reprezentativac Mateo Kovačić kao kapetan je poveo momčad europskog prvaka Chelseaja u 5-1 (4-0) pobjedi protiv petoligaša Chesterfielda u susretu 3. kola engleskog FA Kupa u susetu igranom na Stamford Bridgeu.

Kovačić je bio najzaslužniji i za prvi pogodak "plavih" na susretu, on je u šestoj minuti odlično prošao kroz sredinu terena, uposlio Ziyecha na desnoj strani koi je potom dodao Werneru kojemu nije bilo teško zatresti mrežu.

Do kraja prvog poluvremena mrežu gostiju tresli su još Hudson-Odoi (18'), Lukaku (20') i Christensen (40'), u nastavku je na 5-0 povisio Ziyech (55'-11m), da bi na konačnih 5-1 smanjio Asante (80').

Kovačić je odigrao prvo poluvrijeme za Chelsea.

20. travanj 2024 00:16