TIZIANA FABI Afp
EUROPSKI NOGOMET

Lazio odnio vrijednu pobjedu u gostima, ‘petarda‘ Schalkea, Lovren i Lyon do slavlja u završnici

Donedavni hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao je čitav susret za Lyon
Piše: HinaObjavljeno: 14. travanj 2023. 22:56

U prvoj utakmici 28. kola njemačkog nogometnog prvenstva Schalke 04 je na svom terenu svladao berlinsku Herthu sa 5-2 (2-1) te joj tako prepustio posljednje mjesto na ljestvici.

Schalke je poveo sa 2-0 u uvodnih 15 minuta golovima Skarkea (3) i Bueltera (14), na 2-1 je pred sam kraj prvog poluvremena smanjio Jovetić (45+3), da bi domaći preko Teroddea (48) i Bueltera (78) povisili na nedostižnih 4-1 prije no što je Richter (84) pogodio za 4-2, da bi konačnih 5-2 postavio kaminski (90+2) prekrasnim pogotom iz slobodnog udarca u sudačkoj nadoknadi.

Filip Uremović odigrao je čitav susret za Herthu kod koje je Ivan Šunjić ostao na klupi.

Ovom pobjedom Schalke je skočio na 16. mjesto ljestvice sa 24 boda, dva više od posljednje Herthe, a između njih je 17. Stuttgart sa 23 boda.

Vodi Bayern sa 58 bodova, dva manje ima druga Borussia Dortmund.

Pobjeda Lazija u gostima

Drugoplasirani sastav talijanskog nogometnog prvenstva Lazio u susretu je 30. kola kao gost svladao Speziju sa 3-0 (1-0).

Domaći su bili bolji u prvih pola sata, ali promašili su dvije stopostotne prilike da bi za to bili kažnjeni kada je Ampadu u svom kaznenom prostoru srušio Felipea Andersona, a Immobile u 36. minuti iz kaznenog udarca doveo goste u vodstvo. Felipe Anderon se odlično snašao u kaznenom prostoru domaćih u 52. minuti za 2-0, da bi Marcos Antonio iz protunapada u 89. minuti postavio konačni rezultat.

Toma Bašić ostao je na klupi Lazija koji je ovom pobjedom stigao do učinka od 61 boda, 13 manje od vodećeg Napolija, ali osam više od treće Rome, devet od četvrtog Milana i 10 od petog Intera, sastava s kojima se bori za pozicije koje vode u Ligu prvaka sljedeće sezone.

Spezia je i dalje 17. sa 26 bodova, četiri više od 18. Verone koja se nalazi u zoni ispadanja.

U prvoj utakmici dana Cremonese je na svom terenu svladalo Empoli sa 1-0 (1-0). Jedini gol postigao je Dessers već u 4. minuti. Ovo je druga uzastopna pobjeda Cremonesea u Serie A, a tek treća ove sezone pa se momčad i dalje nalazi na pretposljednjem mjestu ljestvice sa 19 bodova, sedam manje od 17. Spezije koja drži posljednje mjesto koje osigurava ostanak, dok je Empoli 14. sa 32 boda. Marko Pjaca ostao je na klupi Empolija.

Toulouse - Lyon 1-2

U prvoj utakmici 31. kola francuskog nogometnog prvenstva Lyon je kao gost svladao sa 2-1 (1-1).

Lacazette (34-11m) je doveo goste u vodstvo, Aboukhlal (37) je poravnao na 1-1, da bi Lyon do tri boda stigao autogolom Logana Coste (89-ag) pred sam kraj dvoboja.

Donedavni hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao je čitav susret za Lyon.

Šesti Lyon sada ima 50 bodova, koliko ima i sedmi Rennes, dok je Toulouse 12. sa 38 bodova.

Vodi Paris SG sa 69 bodova, šest manje ima drugi Lens.

Poraz Osasune

U prvoj utakmici 29. kola španjolskog nogometnog prvenstva Rayo Vallecano je kao domaćin svladao Osasunu sa 2-1 (2-0).

Domaći su do prednosti od 2-0 stigli s dva gola u završnici prvog poluvremena, autogolom Aridanea (42-ag) i golom Palazona (43), da bi u nastavku na konačnih 2-1 smanjio Moi Gomez (66).

Ante Budimir igrao je za Osasunu od 75. minute.

Rayo Vallecano je ovom pobjedom presočio Osasunu na ljestvici, sada je osmi sa 40 bodova, dok je sastav iz Pamplone deveti sa 38.

Na vrhu je Barcelona sa 72 boda, 13 više od drugog Reala, a 15 više od trećeg Atletica.

25. travanj 2024 16:20