SERIE A

Lazio svladao Novaru

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 06. prosinac 2011. 00:12

Nogometaši Lazija upisali su sigurnu 3-0 pobjedu u posljednjem susretu 15. kola talijanske nogometne lige protiv Novare, te su nakon tri utakmice u svim natjecanjima prekinuli golgeterski post.

Lazio je ostvario sedmu pobjedu sezone, odnosno tek treću na svom stadionu Olimpicu u sedam odigranih utakmica. Žrtva je bila momčad Novare koja je pala s lakih 3-0. Nije dugo trebalo da proključa Olimpico. Talijanski veteran Giuseppe Biava (34) doveo je Rimljane u vodstvo nakon 16 minuta igre u prvom djelu. Bio je to prvi pogodak sezone za ovog obrambenog igrača kojem je za isti asistirao Anderson Andrade.

Sedam minuta kasnije ponovno je nogometni veteran u glavnoj ulozi. Tommaso Rocchi postigao je svoj drugi ovosezonski pogodak za Lazio nakon asistencije Ledesme. S rezultatom 2-0 se ujedno i otišlo na 15-minutni predah. Nastavak utakmice također je protekao u dominaciji Lazija koji je končan rezultat postavio u 72. minuti utakmice. Ponovno je zabio Rocchi, koji je svojim drugim pogotkom doveo rimsku momčad na četiri boda od vodećeg Juventusa i samo dva od Milana i Udinesea. Novara je porazom ostala na 18. mjestu prvenstvene ljestvice sa samo 10 osvojenih bodova iz 13 odigranih utakmica.