PREMIER LIGA

LEICESTER BLIZU OSTANKA WBA šokirao Old Trafford , teška pobjeda Liverpoola

Piše: HinaObjavljeno: 02. svibanj 2015. 18:24

Nogometaši Leicester Cityja napravilu su veliki korak ka ostanku u Premier ligi 3-0 (2-0) pobjedom na svom terenu protiv Newcastle Uniteda u susretu 35. kola .

Dvostruki strijelac za "lisice" bio je Leonardo Ulloa (1, 48-11m), a jednom je mrežu "svraka" zatresao i kapetan Wes Morgan (17).

Hrvatski reprezentativni napadač Andrej Kramarić u igru je ušao u 78. minuti umjesto dvostrukog strijelca Ulloe.

Leicester je sada 16. sa 34 boda, jednim manje od 15. Newcastlea kojemu je ovo bio osmi uzastopni poraz i sve je bliže zoni ispadanja.

Trenutačno tri posljednje pozicije drže Sunderland sa 30, Queens Park Rangers sa 27 i Burnley sa 26 bodova.

Na vrhu je Chelsea sa 80 bodova, 13 više od prvih pratitelja Manchester Cityja i Arsenala, te bi mogao osigurati naslov prvaka već u nedjelju ukoliko na svom Stamford Bridgeu svlada Crystal Palace.

Nogometaši Liverpoola izborili su tešku domaću pobjedu 2-1 protiv Queens Park Rangersa, u kojoj je hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao cijelu utakmicu za Liverpool, dok Niko Kranjčar nije ulazio u igru za QPR.

Liverpool je u vodstvo doveo Coutinho u 19. minuti, a gosti su izjednačili u 73. minuti kad Lovren nije uspio blokirati udarac Fera. Konačnih 2-1 postavio je Steven Gerrard glavom u 87. minuti nakon ubačaja Coutinha, čime se kapetan Liverpoola iskupio za promašeni kazneni udarac osam minute prije.

Utakmicu je obilježio i neobičan navijački prosvjed protiv aktualnog Liverpoolovog menadžera Brendana Rodgersa. Naime, neposredno pred početak dvoboja preko Ainfielda je preletio zrakoplov koji je vukao transparent s natpisom " Rodgers Out, Rafa In" (Rodgers van, Rafa unutra). Navijači Liverpoola nisu zadovoljni ovosezonskim rezultatima svog kluba, za što su glavnog krivca pronašli u Rodgersu te zazivaju povratak Španjolca Rafe Beniteza, koji je trenutno na klupi Napolija, s kojim je Liverpool osvojio Ligu prvaka 2005. i FA kup 2006.

Nogometaši West Bromwich Albiona ostvarili su iznenanađujući pobjedu (1-0) na Old Traffordu, a pogodak vrijedan tri boda u srazu s Manchester Unitedom postigao je Olsson u 63. minuti.

Velika je to pobjeda za WBA kojom se londonski klub učvrstio na 13. mjestu ljestvice s 40 bodova i napravio veliki korak ka ostanku u Premier ligi. Tri kola prije kraja prvenstva WBA trenutno ima sedam bodova više od Sunderlanda koji se nalazi na vrhu zone ispadanja, ali ima i utakmicu manje.

Manchester United je još jednom razočarao svoje navijače, a momčad Louisa van Gaala mogla je barem do boda u 74. minuti, kad je Robin van Persie izveo najstrožu kaznu, ali je vratar Boaz Myhill obranio njegov udarac. Pobjeda West Broma mogla je razveseliti i navijače Liverpoola koji se još nadaju plasmanu u kvalifikacije Lige prvaka. Liverpool u posljednja tri kola mora nadoknaditi četiri boda zaostatka za Manchester Unitedom koji trenutno drži četvrto mjesto.

Premier liga, 35. kolo:

Liverpool - QPR 2-1 (Coutinho 19, Gerrard 87/Fer 73)

Aston Villa - Everton 3-2 (Benteke 10, 45, Cleverley 64/Lukaku 59-11m, Jagielka 90+2)

Sunderland - Southampton 2-1 (Gomez 21-11m, 55-11m/Mane 22)

Swansea - Stoke 2-0 (Montero 76, Ki Sung-Yueng 90+2)

West Ham - Burnley 1-0 (Noble 24-11m)

Leicester - Newcastle 3-0 (Ulloa 1, 48-11m, Morgan 17)