SPASILA SE I ASTON VILLA

Leicester se dignuo iz pepela, ManU blizu LP-a, Jelavićev Hull u opasnoj situaciji

Jelavić se oporavio od ozljede i dva ptua dobro zaprijetio Burnleyju
Piše: HinaObjavljeno: 09. svibanj 2015. 21:32

Iako je prije mjesec i pol dana Leicester bio otpisan od većine poznavatelja engleskog nogometa, od tada je upisao 6 pobjeda i 1 poraz, te se sada nalazi na 15. mjestu, tri boda iznad zone ispadanja.

U 36. kolu Premiershipa Leicester je na domaćem terenu svladao Southampton sa 2-0, a oba gola zabio je Riyad Mahrez (7, 19). Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić bio je na klupi za pričuve "lisica".

Jelavićev Hull City je sa 0-1 izgubio od Burnleyja, koji je već preselio u drugu ligu, a blizu tome je i Kranjčarev Queens Park Rangers, koji ima utakmicu manje, ali u nedjelju gostuje kod Manchester Cityja. Hull je na 18. mjestu i trenutno mu opstanak bježi dva boda.

Napadač Hulla Nikica Jelavić, koji se je oporavio od ozljede, ušao je u igru u 57. minuti, i dva je puta ozbiljno zaprijetio. U 68. minuti njegov udarac je blokiran, a u 70. glavom puca iznad grede.

Aston Villa je napravila veliki korak ka opstanku pobijedivši West Ham 1-0 pogotkom Toma Cleverleyja u 31. minuti, a i Sunderland je uhvatio zadnji vlak za opstanak svladavši Everton 2-0.

U posljednjem susretu subotnjeg programa 36. kola Premier lige Manchester United je u gostima svladao Crystal Palace sa 2-1, a pobjednički gol zabio je Marouane Fellaini u 78. minuti.

Ovom pobjedom Manchester United se učvrstio na četvrtom mjestu, koje vodi u Ligu prvaka. United ima sedam bodova više od Liverpoola, koji u nedjelju gostuje kod novookrunjenog prvaka Chelseaja