Liverpool je u osmini finala FA Kupa

PAUL ELLIS Afp
FA KUP

Liverpool bez Salaha i Manea uz dosta muke ipak uspio slomiti Cardiff i ući u osminu finala

Liverpool je s 3:1 pobijedio Cardiff i izboro prolaz u iduću fazu gdje će igrati protiv Norwicha
Piše: HinaObjavljeno: 06. veljača 2022. 15:37

Nogometaši Liverpoola plasirali su se u osminu finala engleskog FA kupa nakon što su na svom Anfieldu svladali drugoligaša Cardiff s 3-1.

Bez dvije jake karike, Salaha i Manea koji će tijekom nedjelje sa svojim reprezentacijama Egiptom i Senegalom igrati finale afričkog Kupa nacija, Liverpool se mučio tijekom prvih 45 minuta protiv momčadi koja je trenutačno tek na 20. mjestu drugoligaške ljestvice.

Cardiff je sačuvao svoju mrežu netaknutom u prvom dijelu, ali je procurilo u nastavku. Sve je počelo golom Dioga Jote u 53. minuti. Potom je Minamino iskoristio pogrešku gostujuću obrane te je zabio za 2:0 u 68. minuti, dok je povratnik Elliott u 76. postigao vrlo lijepi pogodak s deset metara za potvrdu pobjede. Na samom kraju i Cardiff je uspio zabiti počasni gol, a strijelac je bio Colwill.

Liverpool će tako u osmini finala igrati novu domaću utakmicu i to protiv prvoligaškog konkurenta Norwicha.

Još se tijekom nedjelje moraju odigrati dvije utakmice četvrtog kola FA kupa. Sastaju se Nottingham Forest - Leicester i Bournemouth - Boreham Wood.

08. svibanj 2024 21:54